Pakkomokkula mullakin!!

yliopisto-opiskelija

Sanoin, etten tarvi, mutta niin vain lähettivät!

3

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juu näin on.

      Niin ne tekee. Väkisin myyntiä. Ovelasti kytkeneet sopimuksen jonkun toisen sopimuksen yhteyteen, josta eivät mainitse erityisemmin myyntitilanteessa, asia on piilotettu pienellä präntillä. Pian sinulla on mokkulakin jota et tarvitse.

      • Saunan taa...

        Saunalahti harrastaa pakkomyyntiä, eivät kysele, minkälainen on netin käyttö, jos on yhteys häikkää, suosittelevat ottamaan reitittimen, vaikka käyttöön riittäisi pelkkä 4g tikku, reititintä saa katsella 14 päivää, mutta kun laittaa koneeseen, palautusoikeus päättyy, olet naimisissa 3 vuotta saunalahteen. Soneralla reititin sopimus 24 kk, ongelmien sattuessa käskevät ottamaan yhteyttä omaguruun, ja se maksaa hunajaa, haluavat tehdä vaan tulosta.
        Reitittimiä pystyy ostamaan muualtakin, ja ovat halvempia, eikä ole naimisissa operaattoriin. Sitten valitsevat reitittimen yhteyteen kalliimman yhteyssopimuksen, eivät tarjoa muita vaihtoehtoja. Säästöäkö joka sekunti??? Ja pjaskan marjat.


    • Hei yliopisto-opiskelija,

      Kenties kyseessä oli Tuplalaajakaista-tarjous, jossa kiinteän yhteyden sai edullisemmin, kun otti sen kanssa mobiililaajakaistan? Tämä näkyy tilausvahvistuksessa. Vai oliko kyse siitä, että halusit pelkän mobiililaajakaistan sim-kortin ja laite (nettitikku/reititin) sinulla oli jo omasta takaa?

      Voit kirjautua Palstalle, palsta.saunalahti.fi , ja kysyä asiaa sitä kautta. Jos lisäät Palstan profiilitietoihisi asiakasnumeron, voidaan tilannettasi tutkia tarkemmin.

      Seppo / Saunalahden Palstatiimi
      http://palsta.saunalahti.fi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      154
      5009
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      191
      4021
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      138
      3684
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      47
      2955
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      36
      2287
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      144
      1956
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1727
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      35
      1468
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1424
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1309
    Aihe