Kansalaisaloitteen otsikko
Työkyvyttömyyseläke
Aloitteen päiväys
31.01.2014
Aloitteen muoto
Lakiehdotus
Oikeusministeriön asianumero
OM 15/52/2014
Aloitteen sisältö
Työeläkelaitoksille lääkärin oikeudet omaavat lääkärit, jotka ovat koulutettu siihen sairauteen joka potilaalla on ja hoitavan lääkärin lausunnot huomioon ottaen.Eli ei kynegologia päättämään reumasairaan potilaan eläkkeestä.
Perustelut
Lääkärin täytyy olla koulutettu siihen sairauteen ja hoittoon mistä hän tekee työeläkepäätöksiä.
Menkää ihmiset kannattamaan esitystä
Kannatus
rkm57
0
203
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks625664Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673433Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233161- 1132896
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642347Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401775Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11298En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131175Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801021- 59860