onko kukaan yhdistänyt liiketunnistimen johonkin vanhaan puhelimeen,esim nokia 1610?en löydä selviä ohjeita sellaisen tekoon netistä,joten löytyiskö keltään ohjeita?haluaisin sen toimimaan niin,että kun liiketunnistin havaitsee liikettä niin puhelin soittaa tiettyyn numeroon.
kännykkä-liiketunnistin
avuton
4976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.kolumbus.fi/probyte/gsm.htm
noi ei oo ihan sitä mitä tarkotin.mut kiitos kuitenkin.haluaisin itse rakentaa sellaisen laitteen vanhasta kännykästä,joka soittaa puhelimeeni kun tunnistaa liikettä.
http://www.google.fi/search?q=gsm remote circuits&hl=fi&lr=&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw
Olen vuonna 1997 esitellyt kännykkä ja liiketunnistimen, kännykkä ja liesijutun ja monia muita kännykkään liitetäviä juttuja, on käytössä monissa paikoin.
Itselläni on käytössä kännykkä joka "nuuskii" liikettä, lämpötilaa ja savua. Kännykkä toimii viestin lähettäjänä ja siihen on liitety sitten anturiksi mikä tarvitaan. Autossa vaikka oven kytkin.
Nokia 1610 on erinomainen ja yksinkertainen laite tuohon.
Voit ottaa yhteyttä [email protected]. Kerron mielelläni