suvi teräsniska

tanssitavaa olla pit

Miksi Suvi Teräsniska menee laulamaan tanssilavoille???,kun itse sanoi ettei laula tanssimusiikkia,niin silloin pitäis pysyä pois tanssipaikoilta.

12

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tavatanssi

      Miksi sinä menet aamulla töihin? Sama syy hänellä.

      • valitettavasti

        Sillä erolla,että siinä pilaa tanssijoidenkin illan.


      • Mmmmmmmm
        valitettavasti kirjoitti:

        Sillä erolla,että siinä pilaa tanssijoidenkin illan.

        Edelleen on vapaus valita, mihin menee pahoittamaan mielensä.


    • iskelmä-tanssia

      Suvin kappaleitahan voi tanssia, ja tanssilavoilla yleensä tanssitaan. Ei kai tanssilavoilla ole pakko laulaa valssia, tai humppaa.

    • Annetta

      Oli miten oli.Suvi on paras suomalainen naisartisti! Hän OSAA laulaa !

      • kuutelesmurusenija

        Ei osaa, vain Paula Koivuniemi osaa.


    • eikelpaamulle

      Ei Suvin musikki mitään tanssittavaa kylläkään ole. Tanssilavalla ei moista piipitystä tarvita .

      • Älä-tuu.tansseihin

        Sä et vaan osaa tanssia Suvin biisejä . Ei ole pakko tulla silloin tanssilavalle, kun Suvi esiintyy.


    • Parketilla

      Piipittäjät saivat nokilleen Vain elämää konsertissa Hartwall areenalla. Katsomot ammottivat tyhjyyttään mutta siellä olivatkin nämä tusinavinkujat.
      Silloin kun Suvi vetää iskelmää se on todella nautittavaa. Hän osaa laulaa, ei kuten muutamat vinkulelut.

      • hypsikka

        Huokailee kuin keuhkotautinen laulaessaan.


    • kepöhinals

      minulla ei ole työpaikkaa. olen työtön ja siksi on loukkaavaa lulea, että joku menee työpaikalle asenteella, että pitäisi muka osata laulaa On tässä ennenkin maksalaatikkoa syöty, ja eritoten kuten on tapana sanoa, otetaan siitä rusinatkin välillä pois, on erityisen herkkä hetkittäin ja siksi ei ole kiva lukea tällaista

    • vikinää

      Huokailijat, piipittäjät, honottajat ja hinkujat ovat vallanneet laulumarkkinat. Vingutaan kun sianporsaat.
      Oli joskus kunnia asia, ettei kesken laulun kuulunut hengenvetoja. Nyt se on näköjään sääntö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      18
      3834
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      222
      3708
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      97
      2662
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      20
      2584
    5. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      32
      2324
    6. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2256
    7. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      20
      2252
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1946
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1790
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1611
    Aihe