Tietääkö kukaan Aleksanterista, joka oli punatukkainen ja syntynyt luultavasti 1936. ja kävi osan ensimmäistä lukuvuottaan Alavuden rantatöysän kansakoulussa. Valitettavasti olen unohtanut sukunimen.
Joutui lähtemään Inkeriin kesken lukuvuottaan ja pelkäsi sitä ihan sairaasti. Mitähän sille mahtaa kuulua, jos on säilynyt hengissä?
Anteeksi että tuntomerkkini ovat näin puutteelliset.
Tietääkö kukaan?
yx anna
1
299
Vastaukset
- Etsi hänet!
Voisit kysyä kyseisen maakunnan sivustoilta. Kuuluuko Alavus esim. etelä-Pohjanmaahan? Etsi Alavuden keskustelijat, jos saisit jotain tarkempaa tietoa hänestä, esim. sukunimen, jopa minne päin Inkeriä hän olisi lähtenyt.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11506681
Jo tuolla omalla tiedollasi saattaisit saada hänestä tietoa esim. Inkeri-liiton kautta:
http://www.inkeriliitto.fi/
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045231Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415673Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010823Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16910802Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369641Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2226489