Tutkimus seksuaalisuudesta selvänäköisesti

ihmisyyttä tutkiva

Kun olen katsellut selvänäköisessä tilassa unen puolella tuntemiani homoseksuaalisia miehiä, niin huomasin suureksi yllätyksekseni, että suuri osa heistä näyttäytyy minun katseelleni naisen hahmossa.

Homoseksuaaliset naiset puolestaan näyttäytyvät suureksi osaksi miehen hahmossa.

Molemmissa ryhmissä on lukuisia poikkeuksia. Esim. miehiset homoseksuaalit miehet näyttäytyvät miehen hahmossa. Naiselliset homoseksuaaliset naiset näyttäytyvät naisen hahmossa.

Hetero- ja bi-seksuaalit näyttäytyvät lähestulkoon aina omissa hahmoissaan - mies miehenä ja nainen naisena.


Näistä havainnoista olenkin päätellyt, että homoseksualisuus johtuu osittain siitä, että joskus taannoin kyseinen ihminen oli vastakkaisessa sukupuolessa. Vastakkaisen sukupuolen jäänne, eräänlainen muistuma, on jäänyt jäljelle.

Tämä teoria ei selitä kaikkia tapauksia, kuten miehisiä homoja tai naisellisia lesboja.
Voi olla, että näissä tapauksissa kyseinen on elänyt jo monta elämää sitten toisessa sukupuolessa. Tähän elämään on pullahtanut yllättäen muistumaa jostain menneestä elämästä, joka muuttaa seksuaalisuuden tämän elämän ajaksi vanhan mallin mukaiseksi.

Myös edellisessä elämässä traumatisoituminen saattaa ehkä muuttaa seksuaalisuutta johonkin suuntaan. Tämä teoria on vasta tutkimusvaiheessa eikä voi sanoja vielä juuta eikä jaata suuntaan tai toiseen.

1

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+7

      Minulle on riittänyt aina se selitykseksi, että sielut ovat päättäneet ennen elämään tuloa, että seurustelevat tiettyjen sielujen kanssa riippumatta sukupuolesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      127
      5715
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2519
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      132
      2426
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2042
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1093
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      57
      1006
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      1002
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      892
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      805
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      775
    Aihe