Kun olen katsellut selvänäköisessä tilassa unen puolella tuntemiani homoseksuaalisia miehiä, niin huomasin suureksi yllätyksekseni, että suuri osa heistä näyttäytyy minun katseelleni naisen hahmossa.
Homoseksuaaliset naiset puolestaan näyttäytyvät suureksi osaksi miehen hahmossa.
Molemmissa ryhmissä on lukuisia poikkeuksia. Esim. miehiset homoseksuaalit miehet näyttäytyvät miehen hahmossa. Naiselliset homoseksuaaliset naiset näyttäytyvät naisen hahmossa.
Hetero- ja bi-seksuaalit näyttäytyvät lähestulkoon aina omissa hahmoissaan - mies miehenä ja nainen naisena.
Näistä havainnoista olenkin päätellyt, että homoseksualisuus johtuu osittain siitä, että joskus taannoin kyseinen ihminen oli vastakkaisessa sukupuolessa. Vastakkaisen sukupuolen jäänne, eräänlainen muistuma, on jäänyt jäljelle.
Tämä teoria ei selitä kaikkia tapauksia, kuten miehisiä homoja tai naisellisia lesboja.
Voi olla, että näissä tapauksissa kyseinen on elänyt jo monta elämää sitten toisessa sukupuolessa. Tähän elämään on pullahtanut yllättäen muistumaa jostain menneestä elämästä, joka muuttaa seksuaalisuuden tämän elämän ajaksi vanhan mallin mukaiseksi.
Myös edellisessä elämässä traumatisoituminen saattaa ehkä muuttaa seksuaalisuutta johonkin suuntaan. Tämä teoria on vasta tutkimusvaiheessa eikä voi sanoja vielä juuta eikä jaata suuntaan tai toiseen.
Tutkimus seksuaalisuudesta selvänäköisesti
ihmisyyttä tutkiva
1
150
Vastaukset
- 7+7
Minulle on riittänyt aina se selitykseksi, että sielut ovat päättäneet ennen elämään tuloa, että seurustelevat tiettyjen sielujen kanssa riippumatta sukupuolesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073566Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133276Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632509Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92155Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411970Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61878Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721143
- 741130