Musketeer's ?

Kokemuksia ja tietoa Musketeer's kennelistä? Miksi ei myy pentua, vaikkei muita kyselijoitä ole!?!
5334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mistä tiedät muista kyselijöistä? Eivät varmaan myy koiria kuin tosi harrastajille, käyttölinjaisia kun ovat. Jos haluat koiran vain lenkkikaveriksi niin kysy näyttelylinjaisten kasvattajilta, varmasti myyvät..

Äänestä

Kannattaa katsoa peiliin ja miettiä miksi eivät myy. Näin minäkin tekisin pentujen kohdalla, pitäisin itse niin kauan kun sopivat omistajat löytyvät. Turhan monelle koiran ostajalle vain oikea sopiva koira on posliinikoira.

Äänestä

Röhnöttäjää,ikävä kyllä noin juuri usein on.

Äänestä

Itsekkin katsoisin tarkkaan kenelle myisin,harvoin tulee ongelmia,jos koira menee
vastuuntuntoiselle omistajalle.

Äänestä

Olen kuullut tuosta kennelistä positiivista palautetta.
Moni poliisi on päätynyt ostamaan pennun tuolta, hyvin tuloksin. He eivät myy koiriaan, seura/lenkkikavereiksi, he haluavat että koiran kanssa aletaan aktiivisesti harrastetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukkin kirjoitti:

Kokemuksia ja tietoa Musketeer's kennelistä? Miksi ei myy pentua, vaikkei muita kyselijoitä ole!?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu