Auttava ryhmä S.M.F

s.m.fx

Virolaiset yrittävät saada laivalla hyttiinsä nuoria tyttöjä, niinkuin täällä suomessakin asuvat virolaiset yrittävät saada tyttöjä asuntoloihinsa, on juomaa ja pillereitä..
Somali raiskasi 16 vuotiaan tytön puistossa, mies jäi kiinni, ja ja pääsi ehdonalaisella joutui pulittamaan korvauksia. ei se tyttö siltä mitään korvauksia saanut, vaan 4 viikon päästä somali mies kaverinsa kanssa pahoinpiteli tytöt teholle, no, sai sentään vuoden kakkua, josta lusii hikiset muutaman kuukauden.
Vanhan pariskunnan naapurit riitelivät 3 vuotta, mies pahoinpiteli naistansa. 3vuotta kesti mies puukotti, kuristi ja tappoi naisen asuntoon.
mitäs poliisi tekee?, No poliisin tehtävä on tutkia tapahtunutta rikosta, ja kirjoittaa siitä raportti. poliisi pidättää, jos on aihetta, ja näyttöä.
Aina se ei riitä, nuori tyttö kännissä festreilla, osoittaa sormella raiskaajaa poliisille,.. seuraa kuulustelut, ja nöyryyttäviä kokeita, ym.. kova kokemus nuorelle, koko oikeus prosessi, ja nöyryytetyksi tuleminen, ja mitä raiskaaja saa?? ehdollista sakot,. näin se menee..
Itselläni on mukavan rauhalliset naapurit. He tuntevat minut ja ystäväni.
kaverit / ystävät tietävät minut ja ryhmäni, heillä on joskus ollut ongelmia, ja riittää kun soittaa yhden puhelun.
Moni on sanonut ryhmäämme "kummisedäksi".
Itse inhoan väkivaltaa, mutta joskus sanat on tekoja voimakkaampia.
Jaamme ns. käyntikortteja,. kortteja on sillointällöin kauppojen ilmoitustauluilla ympäri suomea, ota talteen yksi, tai kaksi, älä kaikkea.kuvitelkaa tilanne jossa esim yritetään / on aikeissa raiskaus, tai ei päästetä asunnosta ulos, ja käyttäydytään väkivaltaisesti,tuleva "uhri" on niin sekaisin, tai kännissä / huumattu, mutta voi antaa meidän käyntikortin.
ns asiakas antaa meidän korttimme tälle ihmiselle, Jää teot tekemättä.
Tämä oli vain esimerkki.. pahaa tapahtuu koko ajan tuolla. meidät tiedetään aika hyvin...kun ihminen tarvitsee apuamme, oli asia mikä väkivallan tilanne tahansa, autamme.
- Epäoikeudelliset toimenpiteet.
- Velanperintä YM...
Tiedustelut [email protected]

1

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      192
      3526
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3190
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2135
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1940
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      39
      1692
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1133
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe