Virolaiset yrittävät saada laivalla hyttiinsä nuoria tyttöjä, niinkuin täällä suomessakin asuvat virolaiset yrittävät saada tyttöjä asuntoloihinsa, on juomaa ja pillereitä..
Somali raiskasi 16 vuotiaan tytön puistossa, mies jäi kiinni, ja ja pääsi ehdonalaisella joutui pulittamaan korvauksia. ei se tyttö siltä mitään korvauksia saanut, vaan 4 viikon päästä somali mies kaverinsa kanssa pahoinpiteli tytöt teholle, no, sai sentään vuoden kakkua, josta lusii hikiset muutaman kuukauden.
Vanhan pariskunnan naapurit riitelivät 3 vuotta, mies pahoinpiteli naistansa. 3vuotta kesti mies puukotti, kuristi ja tappoi naisen asuntoon.
mitäs poliisi tekee?, No poliisin tehtävä on tutkia tapahtunutta rikosta, ja kirjoittaa siitä raportti. poliisi pidättää, jos on aihetta, ja näyttöä.
Aina se ei riitä, nuori tyttö kännissä festreilla, osoittaa sormella raiskaajaa poliisille,.. seuraa kuulustelut, ja nöyryyttäviä kokeita, ym.. kova kokemus nuorelle, koko oikeus prosessi, ja nöyryytetyksi tuleminen, ja mitä raiskaaja saa?? ehdollista sakot,. näin se menee..
Itselläni on mukavan rauhalliset naapurit. He tuntevat minut ja ystäväni.
kaverit / ystävät tietävät minut ja ryhmäni, heillä on joskus ollut ongelmia, ja riittää kun soittaa yhden puhelun.
Moni on sanonut ryhmäämme "kummisedäksi".
Itse inhoan väkivaltaa, mutta joskus sanat on tekoja voimakkaampia.
Jaamme ns. käyntikortteja,. kortteja on sillointällöin kauppojen ilmoitustauluilla ympäri suomea, ota talteen yksi, tai kaksi, älä kaikkea.kuvitelkaa tilanne jossa esim yritetään / on aikeissa raiskaus, tai ei päästetä asunnosta ulos, ja käyttäydytään väkivaltaisesti,tuleva "uhri" on niin sekaisin, tai kännissä / huumattu, mutta voi antaa meidän käyntikortin.
ns asiakas antaa meidän korttimme tälle ihmiselle, Jää teot tekemättä.
Tämä oli vain esimerkki.. pahaa tapahtuu koko ajan tuolla. meidät tiedetään aika hyvin...kun ihminen tarvitsee apuamme, oli asia mikä väkivallan tilanne tahansa, autamme.
- Epäoikeudelliset toimenpiteet.
- Velanperintä YM...
Tiedustelut [email protected]
Auttava ryhmä S.M.F
s.m.fx
1
284
Vastaukset 1
- Äläpä kerro enempää
Täällä taitaa olla teidän porukat olleet asialla
"Nuori nainen pahoinpideltiin ja raiskattiin metsässä Simossa" http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20140218037327376_v0.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.191168Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke57965Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63933- 54863
- 51761
- 61715
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81696- 82662
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le37660Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29596