Hei, onko Kyyjärvellä muita seurakuntia (kristillisiä) kuin evankelisluterilainen? esim. helluntaiseurakunta tai vapaakirkko?
Paljonkohan uskiksia yleensä siellä päin, tarkoitan nyt muita kuin luterilaisia srkntalaisia? Nuortentoimintaa, tee-tupaa, lastenkerhoja, rukousiltoja, ylistysryhmä, vapaaehtoistoimintaa ym?
Yhteistoimintaa yli-srkntarajojen? yli paikkakuntarajojen? Onks kaikki nuoret uskikset / perheet muuttaneet kauemmaks opiskelun / työn peräs? vanhempaa porukkaa vaan jäljellä?
jos joku tietää, niin vois informoida tääl, pliis?
Seurakuntia?
8
288
Vastaukset
- uskis tääl
Hiljaista on..
Kaikki vetäytyneet kammioihinsa rukoilemaan? no hyvä
Mutta olisi kiva kuulla miten siellä menee?
" Sillä ei ihminen elä yksin LEIVÄSTÄ" - Uskis3
Kyyjärvellä on helluntai- ja vapaaseurakunta olemassa, mutta harvoin tilaisuuksia. Luterilaisen kirkon sisältä löytyy mm. lestadiolaisten ja SLEY:n toimintaa. Katso Nopolanews-sivulta, niin näet toiminnan. Tervetuloa seurakuntaan. Sinunlaisiasi siellä tarvitaan perustamaan vaikkapa ihan uusi ryhmä.
- voi kiessus
mee kammioos pösilö pliis,mene ja tee ihtees tykö
- Antikristillinen
Paskapää raamattuhomo!
- Hummanihei...
Vartiotornilahko kusettelee ihmisiä Perhon rajalla.
Siellä käy noin 10 ihmistä,kutakuinkin ottamassa päiväunia. - kyky2
Hummanihei... kirjoitti:
Vartiotornilahko kusettelee ihmisiä Perhon rajalla.
Siellä käy noin 10 ihmistä,kutakuinkin ottamassa päiväunia.Mistähän se johtuu, että kun minä herään aamulla kengät jalassa ja vartiotorni-lehti povessa, niin aina on pää kipeä ja oksettaa.
- Kyyläri
kyky2 kirjoitti:
Mistähän se johtuu, että kun minä herään aamulla kengät jalassa ja vartiotorni-lehti povessa, niin aina on pää kipeä ja oksettaa.
Mites tuhkaluukku?
- Myllärimatti
Nyt vaan sitten progressiivisesti moskeijaa perustamaan, tulijoita riittää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2714979- 463519
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii893474- 502649
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461833- 971630
- 161463
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971448- 711045
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441035