Tampere-huoneen Miitti

On aika tavata jälleen, enemmän ja vähemmän tuttuja ja juoda itsensä mukavaksi/komeaksi/kauniiksi joko alkoholin voimalla tai ihan vaan vedellä.

Paikka on Kivenheitto, Kalevassa. Sieltä on lyhyt matka keskustan rientoihin, mikäli on tarve päästä vaikkapa tanssimaan illan mittaan.

"Ravintola Kivenheitto on Kalevan kaupunginosan yhteinen olohuone, jossa voit nauttia huurteisen kolpakon tai vaikka lasillisen viiniä.
Kunnon olohuoneen lailla ravintolassa on viihdykkeenä monipuolinen kirjasto. Pelimielisille talo tarjoaa lautapelejä, pöytäfutiksen ja biljardin. Penkkiurheilijoita ei tietenkään unohdeta, sillä CMore ja MTV3 Max näyttävät parhaat urheiluohjelmat. Nälän yllättäessä apukin on lähellä: rapean maukkaat pubiruoka-annokset hiljentävät huutelevan vatsan ja vievät kielen mennessään.
Kesäisin ravintola avartuu ulos: Kalevan solariumina tunnetulla terassilla voit nauttia auringosta koko päivän.
Kivenheitossa karaoke käynnistyy joka perjantai klo 21 ja keskiviikkoisin otetaan tiedoista mittaa Korttelivisoissa klo 19.30.
Ravintolassa on ilmainen nettiyhteys.
Kivenheitto on auki viikon jokaisena päivänä, ja tilaa riittää isoillekin seurueille. Henkilökunta toivottaa sekä vanhat että uudet asiakkaat lämpimästi tervetulleiksi!
Kortteliravintola, jonne tullaan kauempaakin"

Ajankohdaksi on valikoitunut 29.3, klo 21 eteenpäin. Tosin kukaan ei estä menemästä aiemmin, baarissa kun on erimoisia aktiviteetteja tarjolla.

Tervetuloa jokaiselle, ehkä löytyy innostusta vaikka pelailuihin, kun baarissa kerran moiseen tarpeet on :)

2

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulossa :P

    • junett

      Paikalle tulee hän

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      151
      2496
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      999
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      871
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      60
      753
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      677
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      670
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      648
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      21
      637
    Aihe