auttaako kytkinnesteen vaihto herkistämään kytkintä aj,118tkm muuten toimii kuin junan vessa..
corolla 1.6 07
10
244
Vastaukset
- corolla 2000 225tkm
tarkista milloin neste on vaihdettu viimeksi, vanhaan nesteeseen kondensoituu vettä.
pakkasella se kangistuu ja kykinpoljin voi jäädä jopa pohjaan.
Jos toimii lämpöasteilla oikein ja pakkasella tahmaa, vaihda se!
Samoin jos jarrut jumittelee tai hapettuneet sylinterit vaivaa, sama ongelma.
Vaihda nesteet ja jumitukset loppuu. - vaihda pois
Vaihda ihmeessä neste. Merkkihuollossa vaihtavat kyllä jarrunesteen, mutta kytkinnestettä eivät vaihda, koska se heidän mielestään liian monimutkaista, eikä kuulu huolto-ohjelmaan.
Eipä ole hankalaa sieltä kytkinsylkän ilmanipasta nesteitä vaihtaa.Helpompi kytkinnesteet on vaihtaa kuin jarrunesteet.
Kytkinesteet voi vaihtaa yksinkin, painovoima hoitaa valutuksen kun avaa ilmausruuvin, joka on aivan esillä koneen etupuolella.
Enpä ole kuullut etteikö huolto sitä vaihtaisi jos siitä vain mainitsee.- vaihda pois
wunderwaffe kirjoitti:
Helpompi kytkinnesteet on vaihtaa kuin jarrunesteet.
Kytkinesteet voi vaihtaa yksinkin, painovoima hoitaa valutuksen kun avaa ilmausruuvin, joka on aivan esillä koneen etupuolella.
Enpä ole kuullut etteikö huolto sitä vaihtaisi jos siitä vain mainitsee.Niin minustakin se homma on helppo, mutta eivät eräässä merkkihuollossa Helsingissä sellaista tehneet, kun muka liian monimutkaista.
vaihda pois kirjoitti:
Niin minustakin se homma on helppo, mutta eivät eräässä merkkihuollossa Helsingissä sellaista tehneet, kun muka liian monimutkaista.
jaaha, jos kytkin nesteiden vaihto ylittää osaamiskynnyksen, herää kysymys mitenkäs ne enemmän taitoa vaativat hommat hoidetaan?
Saattaisi olla fiksua vaihtaa firmaa?
- Tuttujuttunen
Vaijjeri jäässä.
- pää jäässä
Joo nestekytkimessä vaijeri jäässä, just.
- Tuttujuttunen
pää jäässä kirjoitti:
Joo nestekytkimessä vaijeri jäässä, just.
On siellä vaijjerikin. Mene montunpäälle ja könyä katsomaan silmälläsi. Ai niin, ethän sinä sitä autoa åurkaile ja huola vuosittain.
- K I I T O S
Tuttujuttunen kirjoitti:
On siellä vaijjerikin. Mene montunpäälle ja könyä katsomaan silmälläsi. Ai niin, ethän sinä sitä autoa åurkaile ja huola vuosittain.
Laitappa vaijerin osanumero tai linkki toyodiyn kuvaan vaijerista, niin osaamme neuvoa asiasta asiakkaitakin.
- tijoijoi
K I I T O S kirjoitti:
Laitappa vaijerin osanumero tai linkki toyodiyn kuvaan vaijerista, niin osaamme neuvoa asiasta asiakkaitakin.
kiitos neuvvoista, vaihdoin nesteen ja kytkimestä tuli herkempi ja pelittää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2306651Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1115013Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1564791"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste633264Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1052883En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.652329Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1381874- 691864
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391724Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2151605