Onko sieltä helppo löytää ihminen, jos on tärkeää asiaa?
Minkälainen paikka on Pihlava.
33
2143
Vastaukset
- ..............
Mikä ihmeen kysymys tämäkin oli? :D No Pihlava on Suomen mittakaavassa täysin poikkeuksellinen paikka sen suhteen, kuinka helppo sieltä on löytää ihminen, jolle on tärkeää asiaa!!
No oli pakko kysyä,onko iso vai pieni paikka?Tiettyjä kuppiloita missä tunnetaan kaikki ja tiietään missä ko,ihminen voisi olla.??
Ei tuo virkavaltakaan tunnu löytävän jo kolme vuotta sitä etsiny.- Magnus von Lagerbom
No kerro ketä etsit..
- Bollari
Pihlava on juoppojen tyyssija. Slummialuetta parhaimmillaan.
Narkkareita ja juoppoja harmiksi asti..
Varokaa koko paikkaa... - Tähtisimmu
Onko sinunkin ukkosi hukassa. Minunkin meni hukkaan, kun täytin 50v. Epäilen myös oman ukkoni olevan, pihlavan kaunottarien luona.
- tervetuloa Pihlavaan
Porin käräjäoikeuden ulosottotoimelle Pihlava on hyvinkin tuttu paikka.
Pihlava on köyhien asuttama lähiö, joka pikku hiljaa "kuolee" pystyyn.- Pysy sinä
ainakin rahakaana pihlavassa, ettei aivan kokonaan kuole lähiö pystyyn.
- Pihlava Paradise
Pysy sinä kirjoitti:
ainakin rahakaana pihlavassa, ettei aivan kokonaan kuole lähiö pystyyn.
Visiomme on purkaa kaikki kerrostalot Pihlavasta ja tehdä siitä Suomen suurin kesämökkialue. Miksikö pääkaupunkiseudun hyväosaiset ja miljonäärit haluaisivat Porin Pihlavaan?
- Maa on halpaa, joten luxus-tason mökkien neliöhinnat jäävät edullisiksi.
- Yyterin hiekkaranta on Pihlavasta alle 10 minuutin automatkan päässä.
- Porin kansainvälinen lentokenttä on alle 10 minuuttia Pihlavasta ja 35 minuutin lentomatkan päässä Helsingistä.
Tänne on helppo tulla autolla tai lentäen, ja Pori tosiaan on kesäkaupunki numero 1. Täällä on Jazzit jne. jne. jne. - casa grande
Pysy sinä kirjoitti:
ainakin rahakaana pihlavassa, ettei aivan kokonaan kuole lähiö pystyyn.
Turha haukkua Pihlavaa! Muualta muuttaneena voin hyvillä mielin sanoa, että Pihlava on kaunis ja viihtyisä paikka asua.
ihmiset ovat ystävällisiä. Rauhallinen paikka. Ilmeisesti joskus on ehkä ollut huono maine, mutta ei todella enää.
Viihdymme perheen kanssa oikein hyvin. - Bollari
casa grande kirjoitti:
Turha haukkua Pihlavaa! Muualta muuttaneena voin hyvillä mielin sanoa, että Pihlava on kaunis ja viihtyisä paikka asua.
ihmiset ovat ystävällisiä. Rauhallinen paikka. Ilmeisesti joskus on ehkä ollut huono maine, mutta ei todella enää.
Viihdymme perheen kanssa oikein hyvin.Pihlava ei tosiaan ole rauhallinen paikka, vaan juoppojen ja narkkarien ghetto.
Virkavaltakin kuskaa päivittäin 3-5 kertaa tie mitä hampparia pahnoille Satakunnankadulle.
Tiedän asian ammatin tuomalla kokemuksella - Antakaa
Bollari kirjoitti:
Pihlava ei tosiaan ole rauhallinen paikka, vaan juoppojen ja narkkarien ghetto.
Virkavaltakin kuskaa päivittäin 3-5 kertaa tie mitä hampparia pahnoille Satakunnankadulle.
Tiedän asian ammatin tuomalla kokemuksellaarmoa sille, kuka sinutkin on palkannut. Jos ei osaa edes eroittaa hampparia, narkkarista, niin voi voi on silloin olemattomat kirjoituksesi yhtä nollia kuin Bollari kirjoittaja itse.
- Hikituulikki
Bollari kirjoitti:
Pihlava ei tosiaan ole rauhallinen paikka, vaan juoppojen ja narkkarien ghetto.
Virkavaltakin kuskaa päivittäin 3-5 kertaa tie mitä hampparia pahnoille Satakunnankadulle.
Tiedän asian ammatin tuomalla kokemuksellaTuon verran viedään jo Kaivopuistostakin.
Kaunis paikka ja kivoja ihmisiä. Ostan kohta talon sieltä.
- Se o hyvä paikka
On helppo löytää. Pihlavassa on kaikkea ja asunnotkin on edullisia peruskuntoisina. Ja se tarkoittaa että remontti pitää tehdä, mutta silti on hyvä paikka.
Asukasmäärä on n. 10.000 henkilöä, mutta paikallisessa pobissa istuu vain 10 henkilö. Joten siinä kuvaus Pihlavasta.
Kauppojen suhteen on hiukan ongelmaa. Siwa, Valintatalo ja (kallis ja töykeä) K-market. Mutta linja-autot kulkee keskustaan 15 min. välein, joten Porin keskustaankaan ei ole pitkä matka.
Kyllä 10.000:sta ihmisestä löytyy niitä jotka löytyy helposti jos on tärkeää asiaa. - Realiteetit
- OHO hinta ero
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?portal=eo&list_id=13920629579450&itemcmd=move23&listSize=2019&doListClickStat=false&itemgroup_id=50.1&itemgroup_id=50.7&item_id=41.2097007
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?portal=eo&list_id=13920629579450&itemcmd=move241&listSize=2019&doListClickStat=false&itemgroup_id=50.1&itemgroup_id=50.7&item_id=41.2160666 - kuka on pukki
Etsiikö aloittaja sitä henkilöä jota kutsutaan porin pukiksi? Tuli katsottua vaan profiilia ja huomasin että kovasti on otettu kantaa k.o. ketjuissa.
Etsii etsii..
- Bollari
Pihlapubilla on toinenkin nimi. Se on Pölhöpubi.
Sinne vaan, jos kamaa haluaa saada.
Joka mies pölhöilemään...
Varokaa te, jotka vielä ette ole sortuneet viina ja huumeiden viidakkoon- Rakkaalla lapsella
on monta nimeä. Viinan anniskelu on laillista, mutta kerroppa vähän tarkemmin tästä väittämästäsi huumeiden myynnistä ky, paikassa, alkoi kovasti kiinnostamaan asia. Myöskin kiinnostaa, jos asiasta jotain tiedät etkä ole asian hyväksi muuta tehnyt kuin vaan kirjoitellut mielikuvituksessasi. Oletko edes koskaan käynyt ky, paikassa itse vai vaan isoiltapojilta "kuullut".
Erityis kiitokset,sinne pihlavaan: Karille. Laitan konjakin postiin heti miten ja mukavaa kevään odotusta.
- Mies Porista
Pihlavassa on ainakin Meri-Porin uimahalli.Mukava rauhallinen paikka.Henkilökuntakin ystävällistä.Voit löytää sieltä vaikka jonkun ystävänkin.Edellyttäen,että olet sen arvoinen.Siellä käydessäni en ole mitään hamppareita tavannut.Mukavia ihmisiä.
- Pitänee
Mies Porista kirjoitti:
Pihlavassa on ainakin Meri-Porin uimahalli.Mukava rauhallinen paikka.Henkilökuntakin ystävällistä.Voit löytää sieltä vaikka jonkun ystävänkin.Edellyttäen,että olet sen arvoinen.Siellä käydessäni en ole mitään hamppareita tavannut.Mukavia ihmisiä.
pistäytyä, tai itse asiassa pitänyt jo monta kertaa. Mutta jos nyt vihdosta viimen, kun asia tuli esille muistuttamaan.
- Hoffi
Paikka on ku suoraan sadusta.
- rypsipossu
https://www.youtube.com/user/kissupoju/videos?sort=p&flow=grid&view=0
pihlavassa on hyvä meno
- ex-pihlavalainen
Asuin useita vuosia Pihlavassa.Pihlatie 10 kerrostalossa.
En tykännyt asua siellä.Onneksi pääsin pois. - sinnevaan
Pihlapubista löytyy kaikki! :D
- pilupilluu
markoboy87 on pihlavan kingi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5404645Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183721Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842352Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4822221Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.881555Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1161524- 1571413
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel691340- 701323
- 841164