Innostavatko toisiaan haukkumaan? Mulla nyt yksi grossi ja ei hauku juuri lainkaan, paitsi jos toinen koira haukkuu niin sitten innostuu ja ei ole mitään pientä haukkumista enää!! Mietinkin siis, että jos otan mittelin toiseksi koiraksi niin onko se sitten mahdotonta huutokuoroa koko ajan kaikelle liikkuvalle?
Ymmärrän että koirat on yksilöitä ja ymmärrän koulutuksen tärkeyden tässäkin asiassa, joten siihen ei tarvitse takertua :) Ensisijaisesti haluan kuulla kokemuksia siitä miten muilla toiminut :) Että pitäisikö suosiolla alkaa katseleen jotain "hiljaisempaa" rotua.
Useampi saksanpystykorva samassa taloudessa?
elmo7
1
158
Vastaukset 1
- mitteli
Mulla on 3 mitteliä, haukkuvat vain ovikelloa EI muuten :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va792024Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661249Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251072- 1411038
- 93759
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa122740- 45707
- 59665
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 60634