kertokaas mikä mahtaa olla vikana, kun laittaa mp. nopean puolen päälle niin tyhjäkäynnillä varoitusvalo syttyy. ja kun nostaa kierroksia sammuu. hitaalla puolella ei varoitusvalo syty .hydrauliöljyt tikussa maximissa.
MF-690 MULTIPOWER
7
2433
Vastaukset
- --------------------
Veikkaan,että hydrauliikansuodatin on likainen.Se löytyy perämurikan alta.Toinen vaihtoehto on.että kyseisen merkkivalon anturi on rikki tai sähköjohdot rikki.Jos hydrauliikassa ei ole muuta vikaa,niin silloin se on anturi/sähkövika.
suodatinta epäilen itekki.Kaikki pelaa kyllä ulosottoa myöden. nostolaite myös nypyttää alhaalta ylös nostettaessa. hankin laitteen viimekesänä, enkä ole vielä kovin kerinny tutustumaan ferkun saloihin.
onko muuten hydraulisuodatin vaidettavaa mallia vai pestävä? ja onko öljyproppu lähellä suodatinta? ja vielä montakohan litraa hydrauliöjyä täytyy varata perään? kiitoksia tiedoista jo etukäteen...
- --------------------
Juu se suodatin pitäisi olla pestävä malli,mutta jos on pahasti tukossa,niin voi olla kasassa.Se proppu on siinä suodattimen lähellä peräkotelossa ja vaihdelaatikonpohjassa on toinen proppu eli molemmat aukaistaan kun vaihdetaan öljyt.Öljymäärä on 35-40litraa.Öljyssä on muistettava,että öljyn on oltava märkäjarruihin käyvää oljyä.Esim Castrol AS super.
- --------------------
Otan öljymäärän takaisin 43litraa näyttää taulukko.tuo 35-40litraa on 100sarjan tilavuus.Jos käytät koneita missä on paljon hydrauliikkaa,niin 45litraa öljyä.
- ----
hyvä kiitti tiedoista. ei taho olla netissä oikeen mitään kuvia, mistä vois vähä tarkistaa, ennen kuin menee kovin availeen muttereita..
- .,-.
jarruista irtoava töhnä tukkii yleensä se suodattimen ja varsinki jos on ajettu käsijarru päällä, suodattimen joutuu pesemään bensalla jos meinaa ihan puhtaaksi saada.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272004
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1011762Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?831591Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611434Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331132- 1091063
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511043Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471036- 731026
Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44983