MF-690 MULTIPOWER

matruusi72

kertokaas mikä mahtaa olla vikana, kun laittaa mp. nopean puolen päälle niin tyhjäkäynnillä varoitusvalo syttyy. ja kun nostaa kierroksia sammuu. hitaalla puolella ei varoitusvalo syty .hydrauliöljyt tikussa maximissa.

7

2781

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --------------------

      Veikkaan,että hydrauliikansuodatin on likainen.Se löytyy perämurikan alta.Toinen vaihtoehto on.että kyseisen merkkivalon anturi on rikki tai sähköjohdot rikki.Jos hydrauliikassa ei ole muuta vikaa,niin silloin se on anturi/sähkövika.

    • suodatinta epäilen itekki.Kaikki pelaa kyllä ulosottoa myöden. nostolaite myös nypyttää alhaalta ylös nostettaessa. hankin laitteen viimekesänä, enkä ole vielä kovin kerinny tutustumaan ferkun saloihin.

    • onko muuten hydraulisuodatin vaidettavaa mallia vai pestävä? ja onko öljyproppu lähellä suodatinta? ja vielä montakohan litraa hydrauliöjyä täytyy varata perään? kiitoksia tiedoista jo etukäteen...

      • --------------------

        Juu se suodatin pitäisi olla pestävä malli,mutta jos on pahasti tukossa,niin voi olla kasassa.Se proppu on siinä suodattimen lähellä peräkotelossa ja vaihdelaatikonpohjassa on toinen proppu eli molemmat aukaistaan kun vaihdetaan öljyt.Öljymäärä on 35-40litraa.Öljyssä on muistettava,että öljyn on oltava märkäjarruihin käyvää oljyä.Esim Castrol AS super.


      • --------------------

        Otan öljymäärän takaisin 43litraa näyttää taulukko.tuo 35-40litraa on 100sarjan tilavuus.Jos käytät koneita missä on paljon hydrauliikkaa,niin 45litraa öljyä.


    • ----

      hyvä kiitti tiedoista. ei taho olla netissä oikeen mitään kuvia, mistä vois vähä tarkistaa, ennen kuin menee kovin availeen muttereita..

    • .,-.

      jarruista irtoava töhnä tukkii yleensä se suodattimen ja varsinki jos on ajettu käsijarru päällä, suodattimen joutuu pesemään bensalla jos meinaa ihan puhtaaksi saada.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      239
      14947
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      45
      1915
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      179
      1401
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      102
      1300
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1189
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      948
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      912
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      81
      774
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      728
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      658
    Aihe