Kiertelin tuossa muutamia rautakauppoja ja yhdessä niistä oli myynnissä hana, jonka kupariputki oli hieman vääntynyt, mainintana vielä että se tulisi katkaista ennen asennusta.
Hinta oli kyllä ko. hanassa kohdallaan eli kysymys: pystyykö tuollaisen kuitenkin keittiöön asentamaan jollain lisäkappaleella tms??
Hinta oli kyllä ko. hanassa kohdallaan eli kysymys: pystyykö tuollaisen kuitenkin keittiöön asentamaan jollain lisäkappaleella tms??
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä pystyy. Liitokseen saattaa tarvita kuitenkin putkari kutsua paikalle
Joo, ei asia putkimiehestä jäisi kiinni, koska mitään en itse osaa niin mitään en itse lähde tekemään.
Hinta vaan kyseiselle, kolauksia kokeneelle esittelykappaleelle oli mielestäni niin houkutteleva, että mietin hanan käyttökelpoisuutta enää mihinkään..(?)
Riippuu hieman mistä se on vääntynyt, jos on kovin lähellä hanan runkoa, niin voi olla hankala liittää.
Kiitos asiallisista vastauksista.
Hana jää kauppaan, vaikka hintaa olisi ollut murto-osa alkuperäisestä. Taitaa tuo kolhu olla liian lähellä itse runkoa.
Ei ole kummoinen homma putkimieheltä juottaa pätkä uutta putkea putkeen, vaikka olisi lähellä runkoa.
Ei varmaan niin. Siinä hommassa saattaa putkien ja rungon liitokset ottaa itseensä. Muutenkin hana pitäisi purkaa täysin osiin.
Ja mahdollisesti vielä kromata uudestaan. Ei se haittaa jos siinä joku pieni mutka on.
Mutkalle ne usein muutenkin väännetään.