Kotkalaiset on perseaukisia

Olen yrittäjä, ja Kotkassa ei tehdä työtilauksia eikä, juuri muutenkaan tunnu tapahtuvan mitään. Onko Kotkalaiset saitoja, ja köyhiä kun raha ei liiku? Työtilaukset tulee muualta, mutta ei kotkasta.
17488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Taitaa tilaukset tulla heinolan suunnalta?

Äänestä

Eihän punikeilla mitään rahaa ole.toisten se pitään niille tehdä.

Äänestä

Jos arvon yrittäjällä ei bisnes luista niin vika saattaa löytyä myös yrittäjästä ja tarjonnasta, ei asiakaskunnasta. Jos ihmiset eivät koe tarvitsevansa tarjoamaasi palvelua/tuotetta, niin ei sitä täällä itkemällä myydä yhtään enempää. Mutta kerroppa lisää, mitä oikeastaan kaupustelet?

Äänestä
  • E.S?

    Äänestä

Se on se kotkalaisten kateus, se jyllää.
jos nakki maksaa haminassa euron vähemmän - niin hirvee ryysis.
jos oman paikkakunnan yrittäjä jotain tarjoaa, niin perkele, sehän voi rikastua mun sentistä, siis viedään se smarkettiin... smarket on kotkan kirous- siksi täällä ei mikään menesty, kun smarket polkee kaikki.

Äänestä

Ollaa kaikki juoppoja!

Äänestä

Oisko niin, että olet saanut jo "maineen" huonona tekijänä ja sen takia ei bisnes luista paikkakunnalla? Teitä juosten kusijoita on 13 tusinassa. Hullu sitä sellaiselle maksaa siitä, että joutuu palkkaamaan toisen korjaamaan jälkiä.

Äänestä
  • Näin sivullisena kun et tiedä tuotetta, onko se myyntiä vai palvelua tai edes mistä on kyse, niin millä lihaksilla haukut tuotetta tai palvelua huonoksi? Tuo on taas sitä kauteuden vihreyttä kun sinusta ei ole yksityisyrittäjäisyyteen.

    Äänestä

  • Tuunarit kirjoitti:

    Näin sivullisena kun et tiedä tuotetta, onko se myyntiä vai palvelua tai edes mistä on kyse, niin millä lihaksilla haukut tuotetta tai palvelua huonoksi? Tuo on taas sitä kauteuden vihreyttä kun sinusta ei ole yksityisyrittäjäisyyteen.

    Oh sh*t, kateuskortti lyöty pöytään. Kuka vaan voi alkaa yksityisyrittäjäksi, Se on eri asia tehdä tulostakin. Ei pas*aa myymälle tienaa tai voihan silläkin hetken tiliä tehdä, mutta nopeasti se sana kulkee kun laatu ei kohtaa hintaa.
    Moni pöljä luulee, että rahaa tulee ovista ja ikkunoista, kun vaan pistää jonkun firman pystyyn, mutta todellisuus sattuu, kun huomaa ettei kykyjä eikä taitoja löydykään. Luulotauti omista kyvyistä on vaarallista.

    Äänestä

Aloittajan tilaus lienee hänen peräaukkonsa, mitä myy.

Äänestä

Niin, mitä oikeastaan kauppaat ja mihin hintaan. Minne niitä työtilauksia voi osoittaa. Teetkö kunnon työtä vai oletko jo rakentajien ja muiden asiakasyhmien mustalla listalla tunnettuna tunarina?

Muuten, joskus kannattaaa jopa mainostaa ja kertoa julkisesti palveluistaan. Joku voi olla silloin kiinnostunut. Paikallisia mainoslehtiä ovat Kymen Sanomat ja kaupunkilehti Ankkuri.

Äänestä

mutt josson pimeetä hommaa niin siitäkin paha kello kauas kuuluu ja varmana ei kukaa teetä mitää jos huonoa tulee... silläkin on ja pitää olla takuu vaikka pimeeta oiskii

Äänestä

Kotkalaiset ovat perseaukisia.
Mie en oo, mut mie asunki Karkkarissa.

Äänestä
  • Miekää en oo.Mie oon kymiläinen.

    Äänestä

sie ootkii sossupummi

Äänestä

ei ole työtä eikä ole rahaakaan on siinä paha teettää työtäkään muilla.

Äänestä

Hyviä rakennusmiehiä on työttöminä tai sairaseläkkeellä satoja. Soitto, niin ammattimies tulee paikalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelen vuan kirjoitti:

Olen yrittäjä, ja Kotkassa ei tehdä työtilauksia eikä, juuri muutenkaan tunnu tapahtuvan mitään. Onko Kotkalaiset saitoja, ja köyhiä kun raha ei liiku? Työtilaukset tulee muualta, mutta ei kotkasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu