Mihin ovat kadonneet kaikki kauniit juhlapaikat? Sellaiset jotka kestävät katselua ulkoakin päin? Kaikenmaailman pieniä sokkeloita löytyy, samoin karmaisevia työväentaloja ja.. Tiedätte varmaan itsekin.
Ilmianna juhlapaikat jossa olet vieraillut tai joita olet käyttänyt omissa juhlissasi!
Nyt on haussa hääjuhliin paikka, alle 65 hengelle. Majoitukset liki jokaiselle vieraalle pitäisi löytyä "samasta pihapiiristä" samoin "jatkoille" paikka mikäli itse juhlatila pitää luovuttaa esim. klo 02 mennessä.
Etsintä alueeksi asetetaan Lahden yläpuolelta aina Kajaanin korkeudelle saakka, sivusuunnassa ei ole väliä.
Ihan hulppeimpiin ei tietenkään rahaakaan ole, mutta en mitään oopperataloa haluaisikaan ;)
Eikö missään kunnollista?
9
2794
Vastaukset
- kartanoita
Miten olisi Wuolteenkartano Hauholta tai Vananjanlinna Hämeenlinnasta?
Lisää vinkkejä Hämeen juhlatilat - eijuhlatilaa
Vanajanlinnassa on kyllä hitusen turhan tyyris ja hienostunut ruoka meidän makuun :D
Wuolteenkartano menettelee. Ulkoa se nyt ainakin on komea, mutta en tiedä olisiko tarpeeksi toimiva meidän juhliimme..
Välttämättä paikan ei tarvitse olla kartano tai muu puinen, modernikin käy :) - kesän 2013 häävieras
HUSULAN VINTTI lähellä Vierumäen urheiluopistoa on ehdoton ykkönen, siis jos haluat viettää kauniit maalaisromanttiset häät. Itse olen ollut täällä häävieraana ja täytyy sanoa, että paikka ei jättänyt ainuttakaan häävierasta kylmäksi. Ikävä kyllä näitä paikkoja on harvassa. Mutta, toisaalta jos onnistuu löytämään tällaisen paikan hääpaikakseen niin erottuu kyllä muista häistä edukseen. Ja yöpyminen mahdollista järjestää häävieraille vaikka tuolla urheiluopistolla, jos ei ihan Husulan vintin pihapiiristä sellaisia sattuisi löytymään. SUOSITTELEN!
- Kokemusta on
Helsingin Puistolassa on mainio juhlapaikka Tuulentupa1Mukava tila ja erinomainen tarjoilu.Jokainen saa haluamansa menyyn ja hintakin on kohdallaa.
Vantaalta Tikkurilan kupeesta löytyy myös erinomainen paikka Huvitupa.
Netistä löytyy molemmilta esitteet.
Suosittelen! - uskoton23
Hämeen linna, loistopaikka ja edullinen
- Heili
Kauneimpia paikkoja itä-suomessa, lähellä leirintäalue huviloineen
http://www.joensuu.fi/vainoniemen-huvila Marttinen Virroilla. Majoitus ja jatkot onnistuvat , juhlatalona Vanha Pappila sekä erinomainen ruoka.
http://www.marttinen.fi/fi/kokous-ja-juhlatalo- marsu_nen
Oletko yrittänyt etsiä tätä kautta: http://venuu.fi/ Sieltä löytyy ainakin hyvät kuvat tiloista, auttaa varmasti alkuun valintojen tekemisessä!
- rakkaudenjuhla
Itse olen myös ollut kesällä 2014 Husulan vintillä häävieraana ja voin koko sydämestäni suositella juhlapaikkaa kaikille, jotka nauttivat maalaisromanttisesta juhlapaikasta!Tunnelma oli aivan mieletön eikä juurikaan koristeluja navetta kaivannut. Lahdesta ei ole pitkä matka kyseiselle juhlapaikalle ja juhliat saivat kestää niin pitkään kun kestivät! :)http://www.husulanvintti.fi/sivu/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle573441Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472816Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1482620Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572321Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3572043- 1551697
- 761495
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231338Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.381293- 241174