Instrumentariumin muyyjät tuntuvat pitävän asiakkaita itsestäänselvyytenä. Heillä ei näytä olevan edes alkeellisia käytöstapoja. Tilasin piilolinssit verkkokaupasta. Toiseen silmään piti tulla eri vahvuus kuin toiseen mutta tulikin molempiin sama. Olin mieleastäni valinnut omasta reseptistäni eri vahvuudet. Menin liikkeeseen valittamaan ja myyjä soitti verkkokeuppaan. Siinä he sitten nenäni edessä naureskelivat että olen tilannut väärin. Myyjä ei kuitenkaan vaivautunut selvittämään kanssani miksi tilaus oli mennyt väärin.
Nyt sain postissa uuden paketin, joka oli päivälinnsejä vaikka olin palauttanut kuukausilinssit. Ohessa tuli kirje jossa luki että täässä uudet linssit VÄÄRIN tilattujen tilalle. Ei mitään yhteystietoa yms. Onko muilla samanlaisia kokemuksia?
Instrumentarium
2
341
Vastaukset
- Anonyymi
Ennen huoltoasemalta sai halvalla lasit, joilla näki hyvin. Nyt tästä on tehty ryöstöbisnestä.
- Anonyymi
Edellä manittu toimintatapa ei ole pelkästään Instrumentariumin ongelma. Niitä on myös muillakin ketjuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856483
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2905454Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984151- 522900
- 272874
- 1202093
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472030Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991767- 721301
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591151