Langatonta verkkoa ei havaita F-Securen tietoturvatuotteen asent

acer 5000

9

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samalla lailla?

    • acer 5000

      Niin, mutta mistä löydän tuon verkkoyhteyden, en löydä sitä Vistasta, viittisitkö neuvoa polun siihen?

    • acer 5000

      No niin, ei tämä nyt näytä onnistuvan, kaikki menee siihen asti hyvin... Verkko ja jakamiskeskus, sitten Käyttöoikeus.... Lähiverkko ja Internet, ja sen alla on Yhteys...sen jälkeen ei lue Lähiverkkoyhteys eikä tuota Näytä tilaa ....onkohan tämä kompuutteri nyrjähtänyt totaalisesti, yritin ajaa Avastin ilmaisversiota niin tuli että ei ole käyttö-oikeuksia, välillä herjaa jotain virheelisestä datasta. Aiemmin oli Nortoni siinä myllyssä vuoden, nyt ostin f-securen niin alkoi noi vaikeudet, nyt siinä on Comodo mutta sitäkään se ei anna päivittää? :D

    • Muillakin on ollut vaikeuksia F-securen kanssa.

      Kokeilisin poistaa nuo ja asentaisin esim Panda Cloud free ohjelman. Toimiiko se?

    • acer 5000

      Joopa joo, ajoin koneen tehdasasetuksille, ja sen jälkeen yritin taasen asentaa sitä F-securea, eipä onnistunut, nyt selvisi että asennuspaketti ei sovi tuon koneen versiolle. Nyt sain näkymään sen lähiverkonkin asetukset, mutta eipä niistä ollut mitään apua. Eihän tässä rahallisesti tullut isoa menetystä, nyt on vaan kysymys periaatteesta, että jos ostat kolmelle koneelle niin sais ne toimiakin, ainakin kahdessa.
      Nyt otin Avastin 30 päivän kokeiluversion... mutta kun tulee se 31:nenkin päivä.

      Kiitokset sulle vapunen neuvoistasi.

    • Avastista saa 1-vuoden version jos rekisteröi sen.

      Ja esim Panda Cloud free ohjelma ei vaadi rekisteröintiä.

      • acer 5000

        Vielä tuosta ongelmasta, sain sen F-Securen toimimaan kun tehdas-asetusten jälkeen latasin Vistaan SP1 ja SP 2:sen, sitä en tiedä oliko niitä aikaisemmin asennettu, mutta nyt kelpasi F-Securen asennus, kone on vuoden 2008 kapine ja automaattiset päivitykset ovat olleet käytössä.


      • acer 5000 kirjoitti:

        Vielä tuosta ongelmasta, sain sen F-Securen toimimaan kun tehdas-asetusten jälkeen latasin Vistaan SP1 ja SP 2:sen, sitä en tiedä oliko niitä aikaisemmin asennettu, mutta nyt kelpasi F-Securen asennus, kone on vuoden 2008 kapine ja automaattiset päivitykset ovat olleet käytössä.

        Hyvä homma että lähti toimimaan!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      18
      5858
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      84
      5472
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3494
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      93
      3462
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      121
      1231
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1177
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1112
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      909
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      903
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      25
      859
    Aihe