mitä siihen vaaditaan? pitääkö olla paljon tietämystä asiosta? entä jos tietää liikaa asioista ja sitäkautta saa pahaa verta?
ajattelin vakiokirjoittajaksi täällä
tietokone-nero
21106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Vaippaa kannattaa käyttää. Tulee muuten kakat housuun. On niin paljon raflaavia, suorastaan hiuksianostattavia juttuja täällä.
ensin kannattaa rekisteröidä nimimerkki ja sitten testailla tubutinta, eli ubuntua ja sen toimimattomuutta hetki, sitten olet asian tuntija.
se todella asiantuntijaa vaatiikin että ubuntusta toimimattomuuden löytää niin että sitä testaamaan pääsee :)
Niin, Ubuntussa nyt ei tunnestusti saa edes internettiä helposti päälle, joutuu kaikennäköisiä apn asetuksia säätämään.
Myös kaikki lisälaitteet vaatii ihan aina säätöjä ja terminaalikomentoja, yksikään laite ei toimi ilman säätämistä.
Ubuntun asennuksen jälkeen tökkäsin vain rj-45 piuhan paikalleen, niin netti oli valmis käytettäväksi 10 sekunnissa. Mokkula yhteyteen meni minuutti, kun piti valita operaattori ym..
windows ei sano mitään rj-45 piuhasta, vaan pitäisi jostain ladata ajurit.
Mokkulaakin se asentaa turhan monesti, ei kerta näköjään riitä...
Mulla tubutin tökkäsi aina mokkula huawei 153E:hen!
Mutta sitten asensin Windows seiskan ja siihen loppui mokkulaongelmat!
et tarvitse mitään tietoa mistään. Höpötät vain tubutin tuhoo, monitoimimattomuus, seppo on homo ja sitten vielä jokellat kakkajuttuja.
Kakka- homo- ja peräreikäjutut - katso, ne kuuluvat meidän linukspotilaan vakiosanoihin!
Mutta hoitotyömme jatkuu hänen osaltaan......
Mp3-koodekki ei pakkaa hävöttömästi, kuten flac, että enpä kehuisi asioiden ymmärtämisellä :D
Ehkä aloittajan kannattaa tutustua erilaisiin peräreikiin, homoihin ym. linukshihhulin käyttämiin termeihin.
Muuten viestit voivat poistua!
Linuks-hihhulien tosiaan. Seppohan noita peräreikä-juttuja kirjoitteli ensiksi.
Ei mitää tietämyst tarvi. Mäki pyörittele tääl sillo tällö mite tahdo näit sensuurihiskei.
lisätään vielä, että olen todellinen Linux-guru. Pitkän linjan kulkija, joka jo 90 luvun puolessa välin asensi ensimmäisen Linuxin. Siitä asti kulkenut pingviinin viitoittamaa tietä vahvan hengen ohjaamana. Nyt tämä henki johdatti minut tänne foorumille.
Tämä onkin kaiken päätepiste. Nimittäin täällä seuraamme aitiopaikalla miten Windows putoaa meren pohjaan kuin sementtikengät jalkaansa saanut vasikka.
1. Windows 7...............47.49%
2. Windows XP.............29.23%
3. Windows 8...............6.63%
4. Windows 8.1.............3,95%
5. Windows Vista..........3.00%
6. Mac OS X 10.9.........3.20%
7. Linux.........................1.60%
8. Mac OS X 10.8..........1,48%
9. Mac OS X 10.6..........1.44%
10. Mac OS X 10.7........1.19%
http://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpct=6
Ei tänne kannata ruveta vakkariksi, tämä palsta on kuollut jo ja homojen ja kristittyjen epäihmisten valtaama. Kristityt pitäisi karkottaa kaikki siperiaan. Minun ovelle kun tullaan Jeesustelemaan niin pesismaila heiluu.
"pitääkö olla paljon tietämystä asiosta?"
Saat vain pelkkää paheksuntaa jos tiedät jotain.
Enpä tiedä. Riittää kun tietää että tubutin tuhoo, niin jo sillä tiedolla pääsee pitkälle!
Näi o. Taidatki olla viisas miäs.
En ole viisas, älykäs ja sivistynyt lainkaan. Pyrin vain olemaan realisti, joka yrittää tarkastella asioita objektiivisesti - tosin aina siinä mitenkään onnistumatta :(
Sitä en tiedä kuka tai mikä tuhoaa mitäkin, mutta toisinaan on parempi olla provosoimatta. OpenSourcea ei liiemmin kannata mennä kritisoimaan mistään, jos haluaa olla aiheuttamatta sotaa. Toisaalta... Miten täydellisyyttä edes voisi mitenkään kritisoidakaan... *pohtii*