Eli olen abi ja minulla ei ole mitään tietoa miten penkkareissa ollaan jne..
Kokemuksia?
Kokemuksia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ole vain oma itsesi. Eihän se mitenkään niin erityinen päivä ole, ei siellä ole tarkoituskaan tehdä mitään rajoja rikkovaa, ellei itse halua.
Siis ihan järkyttäviä nämä nykyajan penkkariasut, erityisesti tytöillä. Olin itse katselemassa kun abiturientit juhlivat viimeistä koulupäiväänsä ja täytyy sanoa että ei sitä näkyä mielellään pienten lapsien kanssa jakaisi. Kaikista järkyttävimpiä nuo jostain seksiputiikeista tilatut rooliasut, joita jotkut ovat keksineet nykyään käyttää myös LUKION loppumisen kunniaksi.
Esimerkiksi itse jouduin todistamaan sitä kun yksi tyttö oli kiskaissut päälleen hyvin lyhyen mekon jossa antava kaula-aukko ja sitten vielä jalassa kunnon *****bootsit, siis mitä ihmettä?? Kun itse olin nuori oli penkkariasuen tarkoitus olla hauskoja, eikä tarkoitus ollut näyttää miltään prostituoidulta. Miettikää tytöt nyt vähän millaisen kuvan tahdotte itsestänne antaa maailmalle.
Minä jätin joskus kesken lukion, sittemmin kirjoitin kyllä, seurasin silloin kun olisi ollut oikea vuosi, abi-autoa jollain viritetyllä noin 140hp volvo amazonilla, auto engineering -helsingissä säädetyt 2x2 eli neljät nelivitoskurkut :D
Joo työ vei, mutta kirjoitin sitten, oli hieman kummallista, ottaa että kun pitää mennä jonnekkin pientenkin luokkaan jotain opiskelemaan joitain kursseja.
Mutta näinhän se on että tohtorin tutkintokin on aivan hyödytön/mitätön ellei kyseinen tohtori ole tosiaan tehnyt toista väitöskirjaa tehnyt 5;b vuoden ajassa tulee tohtorista sairaanhoitajia.