Miten poistetaan sähköposti

ja kaikki siihen liittyvää, ettei kukaan saisi mitään tietoja siitä, sillä annan koneen vieraalle.
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Asentamalla Vista uudestaan ja ylikirjoittamalla levy muutaman kerran esim Ccleaner ohjelmalla niin koneen saaja ei käytännössä saa selville tiedostojasi/ohjelmia.

Tämä on se paras keino.

Äänestä

Mutta se poistaa varmemmin omat tiedostot. Pelkkä ylikirjoitus ei auta jos omia tiedostoja ei ole ensin poistettu koneelta.

Windowsin uudelleenasennus varmistaa sen ettei niitä jää mihinkään ohjelmaan/kansioihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vista kone kirjoitti:

ja kaikki siihen liittyvää, ettei kukaan saisi mitään tietoja siitä, sillä annan koneen vieraalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu