Uskovaiset

Jumalansanan levittäjät, uskovaiset ovat tappaneet enemmän ihmisiä uskonsa varjolla, kuin Hitler ja Stalin yhteensä, tämän maailman aikana.
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Jumalat" ovat sen puolella sodassa, jolla on paras tykistö (sit. Napoleon Bonaparte).

Äänestä

Kaikki uskonnot luo pahan maaperän Me/He asetelmalle ja kun tulee kriisi... veri virtaa... milloin minkäkin Jumalan nimeen

Äänestä

Tässä nyt haukutaan näköjään uskovaisia, kansallissosialisteja ja kommunisteja mutta kyllä totuus on että kapitalistit tappavat kaikista eniten ihmisiä nälkään ja heidän aiheuttama köyhyys ajaa ihmiset erijengeihin tappamaan toinen toisiaan milloin mistäkin syystä ja rahaherrat senkun makaa porskuttavat laakereillaan maaten joka talonpojan naisen kieroilemilla rahoillansaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ATEISTI AATU kirjoitti:

Jumalansanan levittäjät, uskovaiset ovat tappaneet enemmän ihmisiä uskonsa varjolla, kuin Hitler ja Stalin yhteensä, tämän maailman aikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu