Suomenpystykorvan viat ja vammat.

Samat kollit sotkeneet rukurutsaaksi koko rodun joten älkää ihmetelkö epilepsiaa ja hammaspuutoksia sillä tietäähän sen mitä sukurutsaus teettää.

Pilattu rotu välttäkää.
2231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sun oli sitten ottaa sellainen? Maaseudulla on hyviä pystykorvia pilvin pimein. Niillä ei ole papereita mutta eipä niitä ole rutsattu sukulaisten kanssa. Silti täyttävät suomenpystykorvan kriteerit.

Valitse viisaasti vastedes, poikani, ja kanna nyt virheidesi vastuu kuin mies!

Äänestä

Laitoin kuoppaan friikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yök. kirjoitti:

Samat kollit sotkeneet rukurutsaaksi koko rodun joten älkää ihmetelkö epilepsiaa ja hammaspuutoksia sillä tietäähän sen mitä sukurutsaus teettää.

Pilattu rotu välttäkää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu