Mistä ilmainen, luotettava ja 100% anonyymi sähköposti?

Tesla1

Alkaa ottamaan päähän tämä sähköpostien vaihtaminen. Joten mistä löytyisi sähköposti, joka ei kerää mitään tietoja ja on ilmainen.

Alkanut tympimään:

Gmail- Kyselee joka, h*lvetin asian.. suurinpiirtein mitä kalsareita käytän.

Luukku- Tilaa on noin 1mb ja maksat 100e, jotta saat 1mb kuukaudeksi käyttöösi.

Hotmail- Kyselee puhelinnumerot yms. ja jos kirjaudut useammalla koneella sähköpostiisi niin tulee teksti " Vaikuttaa siltä, että joku muu saattaa käyttää tiliäsi"

37

18310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomi24 sähköposti.

      • Tosin se on välillä epävakaa.


      • Anonyymi

        VAROKAA LINKKIÄ on Affiliates linkki, ylläpidon kuuluisi poistaa nämä laittomat mainokset.


      • Anonyymi

        Älkää klikatko tuota affiliates-linkkiä, vaan mikäli asia kiinnostaa, menkää suoraan oikealle sivulle: https://privatemail.com

        Ei ole hyvää syytä olla tukemassa epärehtiä toimintaa. Oikea tapa on ilmoittaa linkin klikkailun tuottavan linkin laatijalle jotakin taloudellista hyötyä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älkää klikatko tuota affiliates-linkkiä, vaan mikäli asia kiinnostaa, menkää suoraan oikealle sivulle: https://privatemail.com

        Ei ole hyvää syytä olla tukemassa epärehtiä toimintaa. Oikea tapa on ilmoittaa linkin klikkailun tuottavan linkin laatijalle jotakin taloudellista hyötyä.

        Ihan turhaa jos windows vakoileen kakiken kirjoittamasi!


    • kdlasödkalsödköaskdö
      • hush-hush

        Olen kerran kokeillut vähän aikaa, taitaa olla niin että ominaisuuksiin kuuluu mm. generoidut käyttäjätunnukset ja postitilin nopea vanheneminenkin (niin halutessa).
        En tiedä, kannattaako tuollaiseen postiin säilöä mitään suuria tietomääriä, jos sattuvat häviämään. Postia pitää kai käyttää säännöllisessti, muuten se koko tili voi hävitä kokonaan.


      • lolnyyppä

        millä tavalla muka anonyymi :DDD sinun pitää antaa aikaisempi sposti jos haluat luoda hush mailin


      • hagert

        enkä oo, lintsasin kunnes täytin 16 ja pääsin eläkkeelle


    • desmond1

      Kai muutakin sähköposteja löytyy, kuin hushmail,gmail,suomi24,hotmail,luukku?
      Sähköposti joka sopii esim. työasioihin?

      • No ei ainakaan ilmaiseksi tai sitten pidät itse sitä postijärjestelmää omalla serverillä ja maksat sen 12€/vuosi domainsta.

        Sähköposti on ehdottomasti väärä paikka säästää työasioissa. Pitäisi se muutama euro löytyä kuussa rahaa tai tehdä oikeita töitä.


    • Yahoo ainakin.

    • yitei

      Luotettavaa sähköpostia ei ole olemassakaan, kuten ei yleensäkään IT teknologiassa.

    • never_more_blueangel

      Tarvitsen uuden sähköposti osoitteen... life like the titanic this year... ALL to NOTHING

      Eroamassa. Liian ei saa olla riskiä että kukaan joka mut tuntee tajuu... siis ne jotka ei saa nyt tietää ...

      hermoromahduksia. taitelija...

    • körtep

      Samaa olisin itsekin valilla. Nyt gmail ja sen vaatima toinen sp esim suomi24 tökkii tosi pahasti. posteja häviää ja palaa. poiston jälkeen ne ovatkin taas siellä eli ne talletetaan johonkin eli eivät todellisuudessa poistu. Onkohan tämä laillistakaan.

    • Jo pitää olla !

      Omillaanhan ne saavat tehdä mitä lystäävät. Vai luulitko itse omistavasi sinne lähettämäsi pa5kan?

    • Ilmainen: Olet tuote
      Maksullinen: Olet asiakas

      Persaukisten kitinää se että kerätään tietoja. Miksi ei sitten maksa tai asenna omaa postipalvelinta?

      • Hyvätneuvot

        Jos vähän neuvosit mistä saa oman postipalvelimen ennemin kuin arvostelisit noita, joilla on ongelmia s.postin kanssa


      • Hyvätneuvot kirjoitti:

        Jos vähän neuvosit mistä saa oman postipalvelimen ennemin kuin arvostelisit noita, joilla on ongelmia s.postin kanssa

        Käytännössä mikä tahansa hostauspalvelu tarjoaa virtuaalikoneita ja sinne voi asentaa mitä tahansa, vaikka sen postipalvelimen. Perustason jutut on yleensä valmiina käyttöjärjestelmässä.


      • Turbo-Urpo
        M-Kar kirjoitti:

        Käytännössä mikä tahansa hostauspalvelu tarjoaa virtuaalikoneita ja sinne voi asentaa mitä tahansa, vaikka sen postipalvelimen. Perustason jutut on yleensä valmiina käyttöjärjestelmässä.

        Minkä pirskatin takia pitää asentaa posti-palvelin ?

        Maksaa 3.25€ kuussa hostauksesta, siinä tulee sivu-tuotteena s-postiosoite, ja varmuudella saat luoda kymmeniä lisä-osoitteita. Mitään posti-palvelimen asennuksia ei todellakaan tarvita,

        M-Karin juttuja ei pidä ottaa vakavissaan, totaalisesti pihalla kaikesta tieto-tekniikasta, mutuilee ja mutuilee joka keskustelussa, mutta omakohtainen kokemus ja tieto puuttuu kokonaan. Valitettavasti tätä mahdollisuutta ei ole ilmaisessa hostauksessa, mutta kyllä jokaisella pitäisi olla varaa tuollaiseen alle 50€ vuosittaiseen sijoitukseen, koska sillä saavuttaa paljon etuja tavis-käyttäjään verrattuna.


      • "Minkä pirskatin takia pitää asentaa posti-palvelin ?"

        Jos ei luota kenenkään muun tarjoamaan niin sitten tarvii.

        "M-Karin juttuja ei pidä ottaa vakavissaan, totaalisesti pihalla kaikesta tieto-tekniikasta"

        Todista.

        Kyllä minulta vaan se postipalvelimen asennus onnistuu jos semmoisen haluan.


    • Ei_toimi

      Taas ei aukea Suomi24 posti, pallurat vaan pyörii ruudulla....

    • aoli

      Aol.comia olen käytellyt. Toimii hyvin Thunderbirdin kanssa.

    • sähköpösticom

      Kaikki ovat anonyymejä niin kauan kun et anna sinne mitään omia tietojasi.
      Luotettavia ei ole ollenkaan.

    • HiGWlV

      Mail2tor.com (mail2tor2zyjdctd.onion) postia voi käyttää Tor-verkon läpi. Näin pysyy anonyyminä mikäli muuten huolehtii siitä ettei tule paljastaneeksi itseään.

    • PiiPaappaRipa

      Pahuksen Tormail - ollut jo 3 pvää nurin

      • kfgghd

        Et vain osaa.


    • Etsinpostia

      Lisään ketjuun lisäkysymyksen. Mikä on luotettavin **maksullinen** sähköposti?
      Vaatimukset:
      - On olemassa tulevina vuosina eikä mikään hetken muotiposti
      - Mikä on sen kustannus kuukausi tai vuositasolla?
      - Millainen virustorjunta tai suodatus roskaposteille
      -Muuta huomioitavaa?

    • tämänotat

      Tässä olis:
      https://en.wikipedia.org/wiki/ProtonMail

      Eikö tätä tosiaan porukka Suomessa tunne? On ilmainen tai maksullinen, miten haluat ja mitä ominaisuuksia haluat. Ilmaisversio oikein hyvä, maksamalla vähän luksusta päälle.

      Ei vakoilua, ei vilunkia. Salattu sähköposti. Ja samoilla tunnuksilla toimii ilmainen vpn, jossa ei pidetä logeja. Tutustukaa ja lukekaa arvosteluja, tää on paras.

    • protoniapostiin
      • BonaSforza

        Miten voi irtisanoa protonmailin? En löytänyt ehdoista sellaista lauseketta.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Olin pari kuukautta tutanotassa, nyt en löydä koko kirjautumissivua.....hyvästi!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin pari kuukautta tutanotassa, nyt en löydä koko kirjautumissivua.....hyvästi!!

        Tuolta vaan uutta putkeen:
        https://mail.tutanota.com/signup


    • puh.no_peliin

      Anna vaan tietos niin tietävät sielläkin että et käytä heidän sähköpostiaan laittomuuksiin.

    • Anonyymi

      Tarvitsetko helposti hyväksyttäviä yritys- tai henkilökohtaisia lainoja? Me tarjota kaikenlaisia lainoja 3%: lla, ota meihin yhteyttä tänään [email protected]
      Ota yhteyttä nyt osoitteeseen: [email protected]
      Parhain terveisin,
      Herra James Smith

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6293
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1744
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1528
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      962
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      32
      879
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      856
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      809
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      231
      775
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      759
    Aihe