Minun koneelleni tuli taustakuvalle pyörimää valokuvat jotka oli minulla koneessa. Millä konstilla saan ne pois. Painoin kuvia katsellessa jotain väärää "nappulaa"
apuva!
kun on tyhmä niin on
19123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mistä Windows versiosta on kyse?
Versiosta huolimatta klikkaa työpöytää hiiren oikealla ja valitse mikä lähinnä vastaa sanoja Personalize tai Mukauta työpöytää. Sitten tulevasta ikkunasta valitset kohdan Desktop Background tai Työpöydän taustakuva ja nyt pääsit tilanteeseen jossa voit vaihtaa taustakuvan joksikin muuksi. Jos on vielä liian vaikeaa niin kerro
Miksi en pääse enää chattiin sisään. Näyttö lataa vaan koko ajan. Vasta kun painan poistu, niin sisälläolijat näkyvaät.
Mikä selain kyseessä?
Kaikissa. Esplorer, Firefoc ja myös googlen chromessa
Minulla toimii hyvin ainakin Firefoxsilla.
Onko koneessasi muuten F-securea? http://keskustelu.suomi24.fi/node/11995497
minulla on f-secure ollut useamman kuukauden, mutta tämä ongelma alkoi vasta
muutama päivä sitten. Onkohan se yhteydessä 2014 päivitykseen, jonak tein juuri muutama päivä sitten.
Voi olla mahdollista. En voi itse kokeilla tätä F-securella koska en käytä sitä.
Kävin f-securessa laittamassa salli kohtaan suomi24.fi, mutta ei uttanut.
Se mikä tässä on ihmeellistä, niin olen kirjautuneena huoneeseen,mutta mitään ei kirjaudu näyttööni.
Otin vakoilu- ja suokaustarkistuksen pois, mutta ei auttanut.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11995497/#comment-65648648
"Ainoastaan yks ratkasu autto ja se oli kun painoi tuota "poista kaikki suojaustoiminnot käytöstä", mutta se nyt ei ole ratkaisu. Sillä tavalla chatti toimii normaalisti. "
Tuo auttoi hänellä.
Entä jos sammutat F-securen suojat vähäksi aikaa?
Tietokone suojaamattomanakaan ei auttanut. Kaikki muut osat toimivat, mutta ei chattus valitussa huoneessa.
Pitää lopettaa chattus toistaiseksi.
Itse kokeilisin ottaa F-securen lisenssin talteen ja poistaisin sen väliaikaisesti. Jos chat toimii poiston jälkeen niin vika liittyy F-secureen. Jos ei niin F-securessa ei ole vikaa.
Menee liian vaikeaksi. En voi ottaa suojausta poos. Antaa olla toistaiseksi.
Jatkan vielä eilistä ongelmaa, joka jatkuu vielä.Eilen pääsin kerran chattiin
ja kerran tänä aamuna, mutta en enää.
Sinun kannattaa lähettää sama kysymys tälle palstalle: http://keskustelu.suomi24.fi/debate/5557
Siellä Suomi24 ylläpito vastaa useammin.
Tai: http://www.suomi24.fi/palaute/lomake