Tollaisen ostin kuukausi sitten ja tietäisikö joku millätavalla saisi nuo korjattua.
Kysyisin teiltä virtuooseilta muutaman kysymyksen
1.Keskipaneelin näytössä näyttää päivämäärää. Kun laittaa radion päälle niin ei näytä mikä kanava päällä vaan näyttötyhjä ja taustavalo kuitenkin päällä.
2. Edellisen näytön oikeallapuolella on ulkoilman lämpötilan näyttö.
Se näyttä vähän mitä sattuu. esim. - - - - - - C tai 60 C eli ei tottele ulkolämpötilaan.
Ja missähän se anturikin on ja voiko vaivalle jotain tehdä.
3. Takaluukussa on on pari- kolme senttiä pitkä katkaisia lukon vieressä.
Kun luukun laittaa kiinni se painuu ovensisään niinkuin sivuovien valokatkaisijat.
Tämän kun painaa sisään niin ei tapahdu mitään. Liittyykö se valoihin?
4. Tämä katkaisijan vieressä oleva takaluukun lukko ei aukea eikä mene kiinni
kun etuovesta avaimella kääntää. Muut ovethan lukkiutuvat ja aukeavat näin kerralla. Missä vika voisi olla jos purkaisin sisäpaneeli ovesta pois.
5.Takaikkunan pissapojasta ei tule nestettä vaikka pissapojansäiliön kyljessä
oleva pumppu pitää pyörimisääntä viiksestä väännettäessä. Näyttäs siltä
että nestettä ei tippuisi mistään jos letku olisi poikki. Etu pissipoika toimii hyvin
6. Ohjekirjassa lukee että koneen säädöt on asetettu 95 oktaaniseen.
20 eurolla saa 1,5 litaa enemmän bensaa verrattuna 98 oktaaniin.
Tässävälissähän on bensiineihin laitettu sitä pirtua sekaan. Voinko ajaa 95 oktaanisella ja mitä haittaa siitä on koneelle tai letkuille ja tiivisteille?
Sellaista häiskää Ooppelissa.
Opel Corsan 1.4 -97 viat
Arto Ooppeli
1
235
Vastaukset
- Iljettävä ajaa
Ei siinä sentään vaihteisto kiukuttee? Ajoin yhel Opeliksi Corsalla, niin pakkia ei saanut millään päälle, kun sieltä oli kulunut kaikki ihan väljäksi pas###si. Meni työntelyhommiks, ahtaassa välissä, ja sit ykköstä silmään ja paikalta pois.
Mittarissa oli jotain 100000 rapiat ja laatikko veteli selvemmin viimisiään kuin että alla olisi ollut joku muu peli kuin ooppeli.
Sellasta siel saksanmaalla on kyhätty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 26823057
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?462124- 1961545
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1381437- 281219
- 122978
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex84811Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82766- 75688