Yksin lontooseen!

ur14

Eli tarkoitus olisi lähteä toukokuun alussa melkein kahdeksi viikoksi yksin Lontooseen! (: olen siis 20v tyttö ja ekaa kertaa yksin lähdössä ulkomaille (jos nyt ruotsia&viroa ei lasketa).
Onko täällä joku joka on tämmöistä reissua jo tehnyt ja viisaampana voisi ehkäpä auttaa? (: Ja onko kenelläkään tietoa halvasta paikasta missä kannattaisi yöpyä? (hostellit/hotellit/yms.) Olen itse tutkinut jo aika paljon noita hostelleja varsinkin, mutta tietenkin helpottaa hieman jos joku osaa kertoa enemmän.. Eikä haittaa yhtään siis nämä semmoiset huoneet missä useampikin ihminen yöpyy. Samalla sais ehkä tutustuttua uusiin ihmisiinkin.
Ja tarkotuksena siis ihan kaupunkiloma itsekseni(: kerran olen Lontoossa käynyt (muutaman yön yövyin) mutta nyt siis yksin lähdössä, ja onhan se ihan eri juttu =)
Eli siiis jos olisi joitain vinkkejä uudelle reissaajan alulle niin olisin erittäin kiitollinen!

3

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hostelgirl

      Olen ollut usein yksin Lontoossa. Palmers Lodge on kiva hostelli. Ei ihan ydinkeskustassa, mutta hyvät kulkuyhteydet on. Generators hostelissa on tuttuja yöpynyt..olivat tyytyväisiä.

    • London-Eye

      Lontoo on varsin kelpo kohde yksin matkusteluun. Kannattaa kuitenkin suunnitella ja tutkailla tarjontaa etukäteen :)
      www.lontoosivut.blogspot.fi sivustolta löydät helposti tietoa mm. Lontoon nähtävyyksistä. Muista ottaa myös paljon valokuvia matkastasi!

      • ihmetyslontoo

        yks surkeimmista sivuista mitä oon ikinä nähny. en ymmärrä miten kukaan voi suositella kyseistä blogia


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      147
      6822
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2508
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      47
      1720
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1401
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      89
      1252
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1107
    7. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1063
    8. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1055
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1049
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      976
    Aihe