no jäännehän tuo on niin gurut sanoo eikä nilllä mitään pitäs korjata. no miksi ne tehtiin ennen . pitikö korjata (basso , disu) no miks ne on nyt jätetty vielä laitteisiin..
no sitten niillä kuulemma saa -3db llä tehon kaksinkertaistumaan eli poks sanoo hvalvempi vahvari tai leikkaa kiinni sammuu... kukaan myyjä ei tätä kerro. eipä tietenkään. itse koettava. ja lukemia on jopa -12 db asti.
mikä täs kokonaisuudes mättää vai oonko ymmärtänyt pelännyt väärin?
vavhvarin sävynsäädöt!!!!!!!!1
6
223
Vastaukset
- versio2
En kyllä ymmärrä mitä kaikkea olet kysymässä? Jos pelkästään puhtaasti sävyn säätöä, niin ei kannata lähteä muuttamaan asetuksia vahvistimelta. Jos jotain haluat tehdä osta d/a muunnin huonekorjaimella esim. dspeakerin anti mode2. Ei ole pahan hintainen.
- 66666666
a) milloin niitä käytetään?
b) miksi ne on jokaisessa uudessa laitteessa?
c) saako niillä rikottua vahvistimen (edeleen miks niitä on laitteissa)?
d)a korjaamaan markettikaiuttimien vajavaista toistoa
b ovat stereo kuuntelussa käytössä a kohdan takia
c ei saa vahvistin rikkoutuu jos sitä ylikuormitetaan liian pienellä kaiutin impedanssilla
Liian pienitehoinen vahvistin rikkoo hyvät kaiuttimet helposti, mutta isolla vahvistimella harvoin saa rikki teholtaan pieniä (wattia) kaiuttimia.
Ns.markettikaiuttimet soi kovaa mutta paras äänenlaatu saadaan kunnon hifi-kajareilla, tässäkään ei ole oikotietä onneen
- onks sille mitää`=?
http://sourceforge.net/projects/equalizerapo/files/?source=dlp
vvoitteko auttaa tää ei toimi 32bit win 7ssa. (proffa) - hmmmmmmmmmmmmmmm
http://sourceforge.net/projects/equalizerapo/reviews?source=navbar
neuvotteko mistä saan 32bit versions lafdattua?- tupla tuli
anteeksi tupla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16122104Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant598519Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va556155SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785782Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3145122Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294806HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.784411Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784207"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153750Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071633