Riihimäen Gangsteritalo on nyt avattu

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/suomen-kovimmat-vangit-kerataan-riihimaen--gangsteritaloon-/2802034

Silä sitä on kiva istua sellissä 23 tuntia ja pelata pleikkaria ja katsoa onnenpyörää ja ostaa vokaalia x .

Rikos kannattaa ?
5286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko Riihimäen Peltosaaren lähiön ja Riksun vankilan välillä yhteyttä? Tarkoitan, asuuko monikin Riksun vankilan lusija sitten vapaalla siviilissä siinä lähellä Peltosaaressa? Vai karkoittaako Peltsi juuri Riksun talon vankeja, kun aika lähellä toisiaan maantieteellisesti? Tosin Peltsi on kyllä huono maineeltaan.

Äänestä

Riihimäki on Suomen kovin vankila, kaikki pahimmat rikolliset siirretään sinne. Toivottavasti vartijoilla on tarpeellinen varustus koska vankeja voidaan yrittää vapauttaa asevoimin. Pitää olla pumppuhaulikkoa, tornissa puoliautomaattikivääreitä kiikaritähtäimellä, pistooleja ja näiden kaikkiin koulutus ja säännöllistä treenausta.

Äänestä
  • Unohdit mainita it-ohjukset. Suomi tilasi juuri USA:lta Stinger -ilmatorjuntaohjuksia 90 miljoonalla eurolla. Nyt selvisi sitten kaupan syykin. Joku pirinisti voisi koittaa paeta, vaikkapa matkalaukku helikopterilla.

    Äänestä

  • Heko heko kirjoitti:

    Unohdit mainita it-ohjukset. Suomi tilasi juuri USA:lta Stinger -ilmatorjuntaohjuksia 90 miljoonalla eurolla. Nyt selvisi sitten kaupan syykin. Joku pirinisti voisi koittaa paeta, vaikkapa matkalaukku helikopterilla.

    Catling konetykkiä ollaan hankkimassa, jos joku vaikka varastaa Pasin ja ajaa hurauttaa portista sisään..
    https://fi.wikipedia.org/wiki/Goalkeeper_CIWS
    Tuolla kun pamauttaa 4200 laukausta minuutissa siinä lapsenraiskaajat saa ns. tultamunille.

    Tykki on täysin automattinen, kun haistaa venkulan lähestyvän alkaa heti seuraamaan ja vartija vaan kuittaa sit pärinä alkaa.

    Äänestä

  • Heko heko kirjoitti:

    Unohdit mainita it-ohjukset. Suomi tilasi juuri USA:lta Stinger -ilmatorjuntaohjuksia 90 miljoonalla eurolla. Nyt selvisi sitten kaupan syykin. Joku pirinisti voisi koittaa paeta, vaikkapa matkalaukku helikopterilla.

    Ei auta helikopterilla paeta sillä tornivartijat ampuvat puoliautomaattisella kiikarikiväärillä kopterin täyteen reikiä!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Virallisesti kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/suomen-kovimmat-vangit-kerataan-riihimaen--gangsteritaloon-/2802034

Silä sitä on kiva istua sellissä 23 tuntia ja pelata pleikkaria ja katsoa onnenpyörää ja ostaa vokaalia x .

Rikos kannattaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu