nyt kone turahtelee äänekkäästi, onko normaalia?
Asensin windowsin...
27
451
Vastaukset
On!
Linux asenna vaikkapa ihan hetkeks, niin plörinä lähtee veks.Kyllä lähteekin linuksilla - kierrätyskeskukseen!
Se on yleensä kerta plöräys ja kone vain savuaa ---> kierrätyskeskus kutsuu sen jälkeen.- Anonyymi
TAJUA NYT!!!!!! windows on suurinta paskuutta ja vakoilua!
- Anonyymi
Pienikin haitakelöytö voi merkitä hyvin saastunutta Windows laitetta.
windows on kamala!!! - Anonyymi
tri-linuks-mieli-ala kirjoitti:
Kyllä lähteekin linuksilla - kierrätyskeskukseen!
Se on yleensä kerta plöräys ja kone vain savuaa ---> kierrätyskeskus kutsuu sen jälkeen.suosittelen Canonin tulostimia, Epsonitkin vaikuttaneet ihan toimivilta, HP tulostimiin ei kannata rahojaan tuhlata jos toimivan haluaa...
- Anonyymi
Todellä järki päätös! Windowsin harjoittama tiedonkeruu on herättänyt pahaa verta jatkuvasti vuosien varrella!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
TAJUA NYT!!!!!! windows on suurinta paskuutta ja vakoilua!
WINDOWS ON HEIKOIN LENKKI.
Vakoileva pee.. w 11: Kuvansumennus. Se on sitä että näyttää kuin katselisi peliä verhon läpi ja tummat kontrastit - Anonyymi
Actovointi katosi Win yhdestätoista
Mitä nyt teen, Microsoftin mielestä minulla ei ole tähän versioon lisenssiä, käskee ostamaan! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
suosittelen Canonin tulostimia, Epsonitkin vaikuttaneet ihan toimivilta, HP tulostimiin ei kannata rahojaan tuhlata jos toimivan haluaa...
Kyllä mulla on toiminut reilu HP Laserjet jo 10 vuotta. Ostettu joskus 2013-2014. Toimii Linux Mintissä ihan ok. Sekä USB kaapelilla että verkossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
TAJUA NYT!!!!!! windows on suurinta paskuutta ja vakoilua!
Päivitys 24h2 teki koko jakkarasta piinapenkin!!!!
- Anonyymi
AI KAMALAA... Windows 4-ydinonglema on nyt todistettu
Mint on tietokoneen hieno käyttöjärjestelmä ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
TAJUA NYT!!!!!! windows on suurinta paskuutta ja vakoilua!
POISTA WINDOWS
Siinä on järkeä! Lopeta vakoilusi!.
--------------------------------------------- - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
AI KAMALAA... Windows 4-ydinonglema on nyt todistettu
Mint on tietokoneen hieno käyttöjärjestelmä ♥
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥🚑 Pii Paa
Haitakkeet juhlii winukassa!
- hyvä, hyvä!
asiaa pukkaa, hyvä!
- Anonyymi
Pienikin haitakelöytö voi merkitä hyvin saastunutta Windows laitetta.
windows on kamala!
Olen miettinyt että onko tää säätämin vain Windowsin käytön tuskaa.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pienikin haitakelöytö voi merkitä hyvin saastunutta Windows laitetta.
windows on kamala!
Olen miettinyt että onko tää säätämin vain Windowsin käytön tuskaa..Älä syytä laitteita ongelmasta joka on itse Windowsissa!
- Anonyymi
Siksi pelottaakin windowsin käyttö, toi turahtelu!
- Anonyymi
Siemens Digital Industries Software on julkistanut uuden sukupolven elektroniikkasuunnittelun ohjelmistonsa, joka yhdistää tekoälyn, pilviyhteydet ja käyttäjäystävällisen käyttöliittymän. Xpedition-, HyperLynx- ja PADS-ohjelmistot on nyt integroitu yhtenäiseksi ratkaisuksi, joka nopeuttaa suunnitteluprosesseja ja helpottaa monimutkaisten piirilevyjen kehittämistä. Tekoälyominaisuudet, kuten ennakoiva analytiikka, virheiden havaitseminen ja työnkulun optimointi, auttavat insinöörejä työskentelemään tarkemmin, nopeammin ja vähemmillä resursseilla.
Ohjelmiston tekoälyavusteiset työkalut kykenevät analysoimaan suunnitelmia reaaliajassa ja tarjoamaan suosituksia parannuksista, jotka voivat vähentää valmistusongelmia ja lyhentää tuotantoon siirtymisen aikaa. Esimerkiksi suunnittelun aikana ohjelmisto voi automaattisesti tunnistaa mahdolliset sähköiset häiriöongelmat tai epäoptimaaliset komponenttien sijoittelut ja ehdottaa niihin ratkaisuja ennen kuin ne muuttuvat merkittäviksi haasteiksi. Lisäksi tekoäly voi auttaa käyttäjiä optimoimaan piirin suorituskykyä ja energiatehokkuutta tarjoamalla ehdotuksia, jotka perustuvat laajoihin simulaatioihin ja aiempiin suunnittelutietoihin.
Pilviyhteyksien ansiosta suunnittelijat voivat tehdä tiivistä yhteistyötä muiden sidosryhmien kanssa reaaliaikaisesti riippumatta siitä, missä he fyysisesti sijaitsevat. Tämä helpottaa suunnitelmien arviointia, tarkistuksia ja hyväksymisprosesseja, mikä nopeuttaa kokonaisprosessia. Lisäksi ohjelmiston käyttöliittymä on suunniteltu erittäin intuitiiviseksi, mikä mahdollistaa nopean omaksumisen myös uusille käyttäjille ja vähentää koulutustarvetta.
Uuden sukupolven ohjelmisto vastaa alan haasteisiin, kuten osaajapulaan, toimitusketjun epävarmuuksiin ja yhä monimutkaisempiin suunnittelutarpeisiin. Ohjelmiston avulla suunnittelijat voivat hallita monimutkaisia projekteja tehokkaammin ja luoda kilpailukykyisiä ratkaisuja vähemmässä ajassa. Siemens uskoo, että tekoälyn tuominen keskeiseksi osaksi piirisuunnittelua auttaa yrityksiä ja insinöörejä vastaamaan nykypäivän elektroniikkateollisuuden vaatimuksiin innovatiivisesti ja kestävästi. - Anonyymi
Pavlo puhui valtavasta väsymyksestä, vuorottelun puutteesta ja yksiköiden saapumisesta, jotka koostuivat suurelta osin keski-ikäisistä miehistä, jotka tuotiin suoraan muilta rintamalta, ja välillä oli vähän tai ei ollenkaan aikaa levätä.
On tuskin epätavallista kuulla sotilaiden valittamista - komentavista upseereista, käskyistä ja varusteiden puutteesta. Sitä sotilaat tekevät usein vaikeissa olosuhteissa.
Olisi yllättävää kuulla paljon optimismia vihollisen valtavan paineen alla ja talven tullessa.
Mutta saamamme viestit ovat lähes yhtä synkkiä, mikä viittaa siihen, että motivaatio on ongelma.
Jotkut kyseenalaistivat, oliko yksi operaation alkuperäisistä tavoitteista - ohjata venäläiset sotilaat pois Ukrainan itärintamalta - toiminut.
He sanoivat, että nyt käskyt pitivät kiinni tässä pienessä siivussa Venäjän aluetta, kunnes uusi Yhdysvaltain presidentti uusilla politiikoilla saapuu Valkoiseen taloon tammikuun lopussa.
"Meidän päätehtävämme on pitää hallussaan suurin mahdollinen alue Trumpin virkaanastumiseen ja neuvottelujen alkamiseen asti", Pavlo sanoi. "Vaihtamaan sen johonkin myöhemmin. Kukaan ei tiedä mitä." - Anonyymi
Turbomode on syy turahteluun!
- Anonyymi
Mua pelottaa toi windowsin turahteleminen!
- Anonyymi
Miksi asensit moisen winhaitakkeen!
- Anonyymi
Kolli ei näköjään kestä Factoja, sen pilvilinnat murenee!
- Anonyymi
Zelenskyi on täysi pelle!
"Zelenski sanoo, että Eurooppaa uhkaa "täydellinen" Venäjän miehitys ilman Ukrainan armeijaa"
Hän on järjiltään! - Anonyymi
Zelenskyi aikoo tosissaan Euroopan uudeksi Hitleriksi!
- Anonyymi
UKRAINA HÄVISI SODAN!
Game over.
- Anonyymi
Löit kätesi kyynerpäitä myöten paskaan!
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964224Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu792970Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv522211Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981858Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361587Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403