Nyt tarvittais tietoja.
Harrastan urheilua n.5 päivänä viikossa ja lisäksi treenaan mm. Käsiä ja varsinkin vatsalihaksia kotona. Olen huolissani kehoni kehityksestä. Olen n 173cm ja kunnon hammastikku. Olen rintavarustuksestani huolissani joten kysymykseni on:
Voiko tuo määrä liikuntaa vaikuttaa rintojen kehitykseen?
Pelkään jääväni lopullisesti laudaksi :/
Kiitos jos vastaat. Odotan innolla myös omia kokemuksianne luettavaksi ja verrattavaksi :)
14-vuotias tyttö/treenaan/kehon kehitys
4
1523
Vastaukset 4
- mnbv3
Käy koulun terkkarin kanssa juttelee tai lääkärin ! kuinka vanha olit ... jos ne rinnat vielä siitä kasvaa ... täytyy myös syödä monipuolisesti ... mitä lajia treenaat !! hyvää taven alkua !
- gsgs
... tai sitten pyydä vanhemmilta rahaa ja käy kysymässä jostain seurasta, osaisivatko auttaa. Tsemppiä!
- eihuolta
Olet vasta päässyt lopulliseen naisen mittaan ja pituuteesi nähden olet todella kevyt. Kova harjoittelu yhdessä pituuskasvun kanssa kuluttaa paljon energiaa ja rintoihin ei ole jäänyt juurikaan ylimääräistä rasvaa.
kun kasvusi alkaa olla päättynyt, myös rintasi vielä saattavat suurentua.
Katso äitisi rintoja, saat todennäköisesti saman kokoluokan rinnat. - lllllllllllllll
Ap kysy anonyymisti vaestoliitto.fi , meilitse tai auttava puhelin. Se on oikea paikka kysymyksellesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27651- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520