Puheloisen asunto tuki

ramiro

Nämä kapiaiset on luoneet oman systeemin millä saa palkan jatketta
Onko tämä myös yleinen etu muillakin valtion virkamiehillä

6

326

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valtion raha on halpaa

      Varmaan samoin toimitaan kaikkialla valtion puolella ja ennenkaikkea eliitillä on etuoikeutettu mahdollisuus järjestellä toisilleen näitä etuja. Näin toimitaan, koska veronmaksajan raha on halpaa ja sitä on saatavilla. Ja valvonta puuttuu, koska kaikki on samassa juonessa saamassa jotain. Ilmeisesti Puheloisen ura päättyy, mutta onhan hän jo vuosia saanut palkkaa ja etuja ihan mukavasti.

    • Kotisi= pankkitilini

      Suomessa saa asumistukea yli 682 000 ihmistä.

      Lohduttavaa, että 16 000 e kuukausituloillaan kenraali Puheloinen on yksi heistä.


      Syynä tapahtuneeseen on järjestelmä, jossa pankit avokätisesti antavat lainaa asuntosijoittajille, jotka ovat käytännössä ostaneet kaikki yksiöt Helsingin markkinoilta. Näiden laittaminen vuokralle on kannattavaa, koska verotus voitoista on mitätöntä. Kokoomus suosii näitä sijoittajia sekä pankkeja, jotka ovat nekin tässä varmoja voittajia.

      Vasemmistopuolueet puolestaan ovat tyytyneet siihen, että vääryyttä korvaavat avokätiset asumistuet, joita nyt siis näköjään kenraalikin voi saada.

    • PUHEloinen

      Eipä puhele Puheloinen paljoa omista asioistaan.

      • hjdgluhl

        Puhe loinen :)


      • Valtion raha on halpaa
        hjdgluhl kirjoitti:

        Puhe loinen :)

        Puheloinen ja hänen myös puolustusvoimissa työskentelevä vaimo ansaitsevat yhteensä vuodessa noin 400000 euroa. Hyväpalkkaiset hommat siis molemmilla. Siitä ei ole tietoa, että onko rahankäyttö jotenkin holtitonta, kun vielä vuokra-avustusta heille annetaan.


    • Lotta Longren

      Joo ja sitten nää nuoret naiset, jotka iskee maanpuolustuskursseilla raamikkaita armeijan herroja puolisokseen.Huomattavasti itseään vanhmpia. He myös vaativat, että asunto pitää olla keskustassa kaupunkia, josta pääsee nopeasti soppailemaan ja kampaajalle. Tää naisten armeijaan meno on laittanut monen perheen elämän sekaisin. Ja se on heistä hienoo kertoo, että siellä ja siellä prikaatissa....Kumpa ei ois upseerien selänpesiöitä??????????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      877
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe