Upea ihana monipuolinen Ecuador suosittelen kaikille jotka haluavat lomaltaan muutakin kuin makuuta auringon alla.
säätiedoituksilla mitä iltalehti ja foreca julkaisee ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. mistä lie tarot kortista otettu. Ilma vastaa Quitossa Suomen kesää, aurinko vain on paljon pistävämpi eli suojavoidetta tarvitaa.
Olin juuri AM:n järjestämällä kiertomatkalla ja jo paljon nähneenä ihastuin valtavasti. Nafti kaksi viikkoa ja ehdin olla niin korkealla Quitossa, alempana Banosissa, sademetsässä, yöpyä hasiendoilla, kylpeä kuumilla lähteillä, patikoida andien rinteellä, olla aidoilla inka markkinoilla ja paljon muuta, Matkanjohtaja aivan super super loistava, tunsi maan, kansan ja historian läpikotaisin olihan hän asunut siellä monta vuotta.
Jos tätä matkaa vielä järjestetään lähtekää matkaan ja ottakaa jalkaan kunnon lenkkarit tai vaelluskengät.
kiertomatka helmikuussa
kotiposti
1
375
Vastaukset
- Jännittää vähän
Kiva kuulla matkastasi, koska olen itsekin lähdössä sinne syksyllä.
Mistä otit matkavakuutuksen ja kattoiko se n 3200 metrissä oleskelun? Luin nääs matkaohjeista, että muistaakseni just tuo Quito on korkealla ja siksi matkavakuutuksen pitäisi kattaa mahdollisen vuoristotaudin hoitokulut.
Ja tuliko sinulle mitään oireita korkealla olosta?
Ilmeisesti pitää ottaa lämpimiä ja kylmiä ilmoja varten vaatteet. Kannattaako sieltä ostaa vaatteita? Mitä erikoisuuksia ostit tai söit. Kiitos jos jaksat vastata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751471
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 36643
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30587