Mitä mieltä olette kyseisestä bändistä?
Itse oon niitten suuri fani ja rakastan niitä.
Oon kuullut myös, että ne tulis Suomeen taas kesällä.
Itse oon niitten suuri fani ja rakastan niitä.
Oon kuullut myös, että ne tulis Suomeen taas kesällä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Iha hyvä bändi :D tosin rasittavaa ku radiorockilla soi koko ajan This Means War...
Onks sulla lempi biisiä? Oma lempi biisi on Afterlife ja Seize the day
No en oo hirveesti kuunnellu ni en voi sanoo, mut ainaki Nightmare on iha hyvä :D
Mun lempi biisit on varmaan Almost easy ja Afterlife
Nightmare on mun lemppareita samoin ku Critical Acclaim
Hyvä bändi. Mutta A7X lyhenne ärsyttää joissain määrin. Ja "Hail To The King" biisiä levyn ilmestymisen aikoihin soitettiin kaikkialla, niin siihen kappaleeseen kyllästyi heti. Ja kuin "The Rew" (Jollei joku tiedä niin Avenged Sevenfoldin entinen rumpali) kuoli 2009 niin bändin musiikki lähti laskuun päin. Yksi niistä bändeistä, jonka rumpalia ei voida ikinä korvata. Mutta ihan mukavaa musiikkia, vaikkei ihan niitä TOP-10 bändejä olekkaan.
Ja nyt pari vuotta The Stagen julkaisun jälkeen voin varmasti sanoa että Brooks Wackerman on vähintään yhtä hyvä rumpali kuin The Rev.
Hyvä bändi, kuuntelen aika paljon vaikka ei ihan fanitustasolle pääse. Lempibiisit: afterlife ja nightmare.
ihan kuunneltavaa musiikkia ja hyviä biisejä vaikka loppujenlopuksi kuuntelenkin raskaampaa.
Ite kävin kattoo A7X keikan marraskuussa. Pakko sanoa että mahtavaahan tuo on! Metallica ja muut vanhat tekijät kun aika jättää, on selvää että A7X ja 5FDP ovat ne jotka vetävät yhtä pitkän ja menestyksekkään uran!
Jep, mainio bändi! Täytyy vaan sanoo et uus levy oli vähä tylsä vanhempii verrattuna... Asiaan voi tosin vaikuttaa se, et soitan musaa enemmän ku kuuntelen ja hail to the kingin biisit oli aika simppeleitä verrattuna vanhoihin. Lempibiisi ehottomasti afterlife! On meinaa varmaa maailman paras kitarasoolo!
Oon samaa mieltä afterlife biisistä.
Hail to the king on eh tylsin ibis ikinä soittaa rummuil
A7x on paras bändi kuuntelen myös Volbeatia, Children of Bodomia
Parhaat biisit on Hail to the King, So Far A Way ja Buried Alive
Mäki tykkään Volbeatista. Mahtava keikka marraskuussa.
Tykkään ♥ Nightmare ja Hail to the king on mun omat suosikki biisit.
matkii ihan helvetisti muita bändejä ja alternative "metalli" on perseestä. yläaste ikäisten wannae rokkareiden pissisten fanttama bändi. ei näin. kuunnelkaa oikeaa metallia.
"Metallica ja muut vanhat tekijät kun aika jättää, on selvää että A7X ja 5FDP ovat ne jotka vetävät yhtä pitkän ja menestyksekkään uran!"
mutta metallica on kyllä ihan eri luokkaa kuin noi. älä IKINÄ vertaa heavylegendaa tuollaisiin. vaikka onhan noi isoja nimiä, mutta metallica on ihan omaa luokkaansa noihin verrattuna.
"perseestä" kertoikin tossa jo totuuden.
avengedia parempaa bändia ei maailmasta löydu ja lisäks on vaan hyvä että a7x kopioi tai ennemminkin inspiroi sillä avengedin versiot on parempia kuin alkuperäset joita väitetään kopiuduiksi!! metallicat ja sun muut pappabändit on ihan turhia!! en ne saa uusia faneja, eikä metallica mikään legenda oo, michael jacson ja elvis on legendoja ja tottakai a7x tulevaisuudessa!! avengedil ei oo yhtään surkeit biisei eikä niiden oo syytä lopettaa musiikintekoa koskaan. avengedi on monipuolista ja melodista musiikkia toisin kuin joku metallica.... ja tosiaan ne uusien levujen hitit soi paljon radiossa mikä on mun mielestä hyvä juttu... ja avengedi soi enemmän ku metallica..... ja mikä kieltää että ei sais tehä biisia mikä kuulostaa joltain toiselta biisiltä??? joo ja a7x suomeeeeeeeeeen :)
Ei ole kukaan pakottanu kuuntelemaan. Eikä raavi mun persettä jos et tykkää /,,/
Hyvää musaa, mut tyylissä vois tapahtuu pieni harppaus, ettei jäädä junnaamaa 3 levyllisee samoja biiisejä.
a7x musiikki tyylihän on ihan huippua ja omaa luokkaansa!! ei sen mitään tyyliä tarvii muuttaaa tai no joka levyhän niil on ollu erinlainen!!!
nooh enpä nyt niinkään sanois. mm. shadows vois yrittää jotai muutaki äänellää ku pelkästää korkeelta laulamista. vähän mukavuusalueen ulkopuolelle vois kurkottaa, ettei kokoajan olis pelkkää samaa.
Otetaan esimerkki: Critical Acclaim (2007) Welcome To The Family (2010) Shepherd Of Fire (2013) kaikki biisit jokseenkin täynnä samanlaista kitaraa, laulua yms. Pientä muutosta musatyyliin kaivattaisiin, jotta nähtäis mihin bändi pystyy.
Kuunteleppa waking the fallen ja sounding the seventh trumpet levyt läpi ja palaa sieltä tohon Hail to the kingiin niin huomaat eroavaisuuksia.
Onks sulla tietooo millo ja minne? Ite en löydä mistään :(
Onks sulla tietooo millo ja minne? Ite en löydä mistään :(
FoREVer <3
foREVer ❤
Niih, kaikkihan ny tietää nää tunnetut "Hail to the king" ja "Nightmare", mutta ehtikääpä muita biisejä näitten "Mainstream" biisien seasta, ainutlaatuista musaa!
Tylsännäköinen henkilöstö pändissä, vaikeasti sanottava ja -.ymmärrettävä nimi pändillä