Rakastunut?mitäteen?

Siis oon ihastunu tosi kauniiseen tyttöön, ollaan juteltu koulussa ja netissä. Jase kävi meillä kerran. Ite halus tulla, niin mite mää vinkkaisin sille et rakastan häntä. Seon oikeesti niin ihana, se eiole kun nää tavalliset tytöt.
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Älä mitään vinkkaa vaan sano suoraan, että pidät hänestä (rakkaus-sanaa ei ehkä kannata heti käyttää). Älä vaan missään tapauksessa jätä mitään tekemättä, se kaduttaa myöhemmin paljon pahemmin kuin se, että myöntäisit tunteesi ja paljastuisi, ettei hän tunnekaan samoin. Onnea koitokseen.

Äänestä

Voi luoja...kyse ei todellakaan oo mistään rakkaudesta vaan ihastumisesta. Jos meet sanomaa sille et rakastat sitä, ni se pelästyy ja lähtee pois, ja lisäks valehtelet sille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


15 vee kirjoitti:

Siis oon ihastunu tosi kauniiseen tyttöön, ollaan juteltu koulussa ja netissä. Jase kävi meillä kerran. Ite halus tulla, niin mite mää vinkkaisin sille et rakastan häntä. Seon oikeesti niin ihana, se eiole kun nää tavalliset tytöt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu