Koitan asentaa androidia virtualboxiin. Kun menee vaiheeseen asenna android kiintolevylle tulee ilmoitus sen jälkeen kun kysyy alustetaanko mihin muotoon ja ext3. Ilmoittaa "cannot mount /dev/sda1"
http://www.phonearena.com/news/Heres-how-to-install-Android-4.2.2-Jelly-Bean-on-your-PC_id44956
Virtualbox
4
202
Vastaukset
- try
Teitkö osion ensin? viime viiikolla asentaneena se meni heittämällä virtualboxiin....
- 13+8=?
Tein osion ja kokeilin asentaa ekana ubuntu 14.04 ja se pelasi. Sitten asensin android 4.04 ja asennus onnistui mutta ei käynnisty vaan menee ruutu mustaksi.
http://aijaa.com/V2F0XZ- 2+14
Andoid x86 lienee hieman vanhempi versio kuin 4.04 (jollei ole jokin alpha/beta? RC=release Candidate tms.)
http://linux.fi/wiki/Android#Android-x86
http://www.android-x86.org/
- 13+8=?
Asensin 4.4 version ja tulee vaan seuraava.
Detecting Android-x86... found at /dev/sda1
ANDROID root@x86:/ #
Voisko saada rautalanka-ohjeet miten saan toimimaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353