Mun mies sano että minä olen huomionkipee idiootti,koska kirjoittelen tänne tyhjänpäiväisiä asioita, jolla ei ole oikean elämän kanssa mitään tekemistä.
HUOMIONKIPEEE IDIOOTTI
Riva
261452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Minä en ole edes viitsiny sanoa miehelle ,että kirjotan tänne, ei sekään varmaan ymmärtäisi.
Oliko tuossa viestissä nyt mitään hiton järkeä?!
Piti oikeen iso otsikko laittaa ja kun asialla ei tällä palstalla ole mitään tekemistä. eikä millään muuallakaan.
Taidat ollakkin huomionkipee idiootti kun tänne tuollaista moskaa laitat oikeen isolla otsikolla että kaikki varmasti huomaa.
Olen huomannut että olet täällä ihan asiallinen ja järkevä keskustelija ollut, mutta tuo laski pisteitäsi huimasti!
Turha avaus!
pisteitä täällä lasketaan, kun vähän väliä jonkun pisteet laskee tai nousee!
Koskas tästä on tullut painonvartijoiden pistelaskusysteemi????
Taidan olla väärällä palstalla.
Miten annat miehesi puhua itsellesi tuolla lailla, törkeetä...ja eikai näitä palstoja olisi jos täällä ei olisi kävijöitä.
Meitä huomionkipeita idiootteja taitaa sitten olla pari muutakin...
moisille kommenteille korvaasi lotkauttaa. Meitä on monenlaisia, mikä on yhdelle kivaa voi toiselle olla typerää.
Sinänsä kyllä aika rumasti sanottu.
no löytyy tästäkin huushollista moisia kommentteja, varsinkin eilen. Vaan mitäs me niistä kommenteista - huihai ;O))
En siis ole ainoa, jonka mieheltä olisi kannattanut salata koko täällä palstoilla käyminen:)
Hankkiutukaa eroon puolisostanne ja menkää koiranne kanssa naimisiin.
Hankkikaa myös lapset koiranne kanssa.
Olette säälittävän sairasta porukkaa.
sitä mieltä, taidat olla aika tunneköyhä tyyppi.
omaa elämäntapaasi?
oli erittäin loukkaava tämä kirjoitus kyllä nyt!!
Hieman voisi sanojansa ja kirjaimia miettiä, ennenkuin niitä alkaa näpyttelemään - voi pian käydä niin, että pissii ihan omille nilkoille! Hävytön olit sinä - hyi!
Mitenhän sinun huomionkipeä idiotismisi liittyy tälle palstalle? Ymmärtäisin jos kirjoittaisit koirasi huomionkipeydestäsi, mutta että omastasi? En tajua asian ja tämän foorumin yhteyttä.
keskustelu pitää toki sisällään muutakin, kuin vain pelkästään koiria - vai eikö?! Sitäpaitsi eikö täkin liity nimenomaan koiriin, pitää vain osata asia oikein ymmärtää, eikä takertua sivuseikkoihin.
..näillä palstoilla on tarkoitus nimenomaan keskustella KOIRISTA ihmissuhde ongelmille ja vastaaville asioille on olemassa ihan muut palstat,näille palstoille on alkanut huolestuttavasti tulla yhä enemmän aiheita joilla ei ole mitään tekemistä koirien kanssa,esim. henkilöihin kohdistuvat kielteiset viestit,esimerkiksi sefun toiminnasta voi mieluummin rutista sefulle sähköpostiin kun se kerran on yleisesti ilmoitettu ei avoimesti muista kirjoittajista tukea hakien palstalle!
Olen todella pettynyt tähän suuntaukseen ja en ole sallinut enkä tule sallimaan moista asiaa valvomillani palstoilla niillä pitäydytään kulloisenkin palstan tarkoittamissa asioissa ei muissa!
Itse nyt sorrun tähän samaan ei kirjoitukseni mitenkään liity koiriin mutta tähän aiheeseen kyllä!
jassoo, joko se alkaa jo täälläkin? Tuolla sekarotuisissahan on mulle osoitettu oma haukkumisketju...
Oletkos huomannut että tämän palstan seriffin, Mimmun s-posti ei ole näkyvissä.
Joten, mihin laitetaan hänelle palautetta kun ei saa opalstalle laittaa eikä tiedetä s-postiosoitetta?
..otat nyt kaiken asiallisenkin kritiikin ja sanomisen heti haukkumisena? Miksi?
Olisiko nyt oikeasti aihetta tarkistaa omaa asennettaan asioihin?
Olet itse syyllistynyt ihan samaan "haukkumiseen" kun muutkin mutta tunnut nyt voimakkaasti reagoivan vain kaikkeen siihen kritiikkiin jota osoitetan sinulle olen toistuvasti sanonut että EN HYVÄKSY kenenkään aiheetonta syyttelyä tai repostelua palstoilla,ylipäätänsä jonkun tietyn henkilön habitukseen kohdistuva keskustelu näillä yleisillä palstoilla on minusta kohtuullisen "syvältä" oli kysymyksessä sitten jonkun yksittäisen "rivi kirjoittajan" repostelu tai palstan sefun toiminnan arvostelu yleisesti!
Tosiasiaa ei voida kiistää nämä palstat ovat tarkoitetut koira keskusteluille ja ihmissuhde yms. asiat kuuluvat muille palstoille jos nyt kuuluvat mihinkään ,sefujen toiminnasta voi antaa palautetta joko sefulle itselleen sähköpostiin tai ylläpitoon tai ylläpidon kautta osoittaa valituksensa ja moitteensa ko; palstan sefulle.
Ja jos on jonkun yksittäisen kirjoittajan edesottomuksista tuohtunut voi antaa joko oman sp:osoitteensa ja toivoa että tuo henkilö ottaa yhteyttä tai sitten itse kysyä toisen sp:osoitetta!
Kirjoitan sinulle nyt tähän mutta sinulla pitäisi olla minunkin sp:osoitteeni (valitettavasti olen hukannut sinun antamasi koska poistelen viestejä ettei sp:postini olisi aina ihan tukossa...) mahdollinen jatkoviestisi tähän kirjoitukseen osoita minulle sp:osoitteeseeni en ala jankkaamaan kenenkään kanssa kannastani mutta en suosittele myöskään jatkamaan tätä keskustelua tällä palstalla turhaa palstatilaa viemässä!
...olen keinot kertonut jo issulle laittamassani viestissä mutta kerrataan vielä laita palautetta ylläpidolle löydät kohdan "Keskustelujen sheriffien toiminta" kohdasta!
Varmenpi tapa saada postinsa sefulle on laittaa ilmoitus asiattomasta viestistä ja ilmoittaa siinä että haluaa sen menevän ko;palstan sefulle joissakin tapauksissa se tuleekin ihan automaattisesti suoraan sefulle tai sefulle ylläpidon kautta mutta asian voi varmistaa ilmoittamalla viestissään sen, itsellänikään ei ole valvomillani palstoilla sp:osoitettani näkyvissä koska häirikköpostien tulva voi olla melkoinen ja jokainen sefu kohdallaan itse saa ratkaista näkyykö osoite vaiko ei,myös tämän palstan sefulla oli muistaakseni alkuun se osoite näkyvillä mutta hän on sen halunnut pois (voin muistaa väärinkin ja jos näin on olen pahoillani...) mutta en usko että rakentavaa ja asiallista kritiikkiä yksikään sefu pistää pahakseen juuri sen kautta voidaan tätäkin hommaa kehittää!
mustasukkainen kun ei saa itse viettää laatuaikaa sinun kanssasi! Pusu poskelle ja pari miehistä itsetuntoa kohottavaa kohteliaisuutta saa miehesi miettimään ketä haukkuu ja miksi haukkuu... :) Joskus kannattaa antaa (toisin kuin Simo Silmu, vai mikä se nyt on, laulaa) sitä mitä toinen ei tilaa.
nuo ukonketaleet ei välttämättä aina kaikin ajoin ole samalla aaltopituudella......siitäkin huolimatta :O)
Miun kulta ymmärtää että minä haluan lukea näitä ja kirjoittaa välillä myös. sen takia se ei sano mitään. Ja jos sanoisi saisi kuulla ja isosti, tätä tyttöähän ei ukot pompottele!!!
Tuli kumma haloo näistä jutuista. Kai nyt hiukan liittyy meidän koiranomistajien elämään sekin, mitä puoliso ajattelee tästä netissä roikkumusesta. Meillä isäntä muutti eilen käsitystään tästä, kun kerrankin vaivautu lukeen näitä juttuja ja kävi sitten niin, että vietti koko illan tässä koneen vieressä!
Mitä ja ketä se haittaa vaikka nyt hiukan asian vierestäkin keskustellaan. Kuitenkin halutaan keskustella asiasta myös samojen palstalla jo tutuksi tulleiden ihmisten kanssa.
JOS näiltä palstoilta kysyy jotain koiriin liittyvää tai muiden koiranomistajien mielipidettä, olisi mukavaa saada vastaus niihin kysymyksiin, eikä vain vastauksia että lue aiempia tekstejä tai kysy kasvattajalta... Samoin joku kysyi kerran jotain näillä koirapalstoilla, johon "humoristinen"-Lauri vastasi jotain puuta heinää ja koko ketju oli Issun ja Laurin keskinäistä keskustelua, johon alkuperäinen kysymys ei liittynyt millään lailla. Mielestäni on kuitenkin hyvä "vetää rajat" johonkin ja Sakuli on ihan oikeassa. Toki koiranomistajat (täällä tutustuneet) voivat vaihtaa muita kuulumisiaan vaikka sähköpostilla tms.
eipä voi tästä kinata kun ei ole kauaa kun itse aloitin keskustelun samasta aiheesta.
Mutta näyttäisi tällä kertaa ainakin vastauksiakin olevan.
Tuo Lauri-juttu taisi kyllä olla ihan vaan tilapäinen ilmiö.