Päätettiin mieheni kanssa vihdoin ja viimein hääpäivämäärä, eli nyt pitää alkaa vain suunnitella ja järjestellä.
Yksi asia mikä jäi mietityttämään on tuo häälahjalistat. Mikä on hyvä ja mikä on huono?
Haluaisimme käyttää sellaista missä vieraat voivat merkitä minkä lahjan on hankkimassa meille ja että olisi sellainen vaihtoehto, että useampi voi valita saman sillä yksi lahjatoiveista tulee olemaan ajokortti minulle (enkä voi odottaa, että kukaan haluaa maksaa yksin 2500€ ajokorttia).
Olisi tietty hyvä jos sen saisi salattua niin, että vain juhlakutsun saaneet voivat käydä katsomassa listaa.
Kiitos jo kaikille vastauksista.
Häälahjalistat?
4
320
Vastaukset
- kutsuvieraskin
Voi Pikku Bride! Säilyttääksesi kasvosi, ole hyvä, kunnioita hääjuhlaasi kutsumiasi vieraita edes sen verran että et ala kerjäämään heiltä!
Järjestä sen verran pienemmät juhlat että omat rahasi riittävät ajokotin ym. menojen maksuun.
Odottaa muiden maksavan sinun menosi, käyttäen "häitä " tekosyynä, on tosi alentavaa. - naikkari
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21742-lahjalistat-nettiin/
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21235-g-mitä-ja-miten-toivottu-häälahjaksi/ - rakastaakolistamiest
Jospa keskittyisit rakastamaan
miestäsi. - huh näitä kerjuu...
Älkää alkako munaamaan itseänne millään lahjalistoilla ja muilla kerjäyksillä. Pitäkää sellaiset häät, että jaksatte maksaa ne ihan itse ja vieraat antavat lahjoja minkä antavat, ettekä ala niistä valittamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1415948
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4272918- 1482857
- 262284
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv202161- 761441
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä131182Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101112- 531030
- 87972