Päätettiin mieheni kanssa vihdoin ja viimein hääpäivämäärä, eli nyt pitää alkaa vain suunnitella ja järjestellä.
Yksi asia mikä jäi mietityttämään on tuo häälahjalistat. Mikä on hyvä ja mikä on huono?
Haluaisimme käyttää sellaista missä vieraat voivat merkitä minkä lahjan on hankkimassa meille ja että olisi sellainen vaihtoehto, että useampi voi valita saman sillä yksi lahjatoiveista tulee olemaan ajokortti minulle (enkä voi odottaa, että kukaan haluaa maksaa yksin 2500€ ajokorttia).
Olisi tietty hyvä jos sen saisi salattua niin, että vain juhlakutsun saaneet voivat käydä katsomassa listaa.
Kiitos jo kaikille vastauksista.
Häälahjalistat?
4
366
Vastaukset
- kutsuvieraskin
Voi Pikku Bride! Säilyttääksesi kasvosi, ole hyvä, kunnioita hääjuhlaasi kutsumiasi vieraita edes sen verran että et ala kerjäämään heiltä!
Järjestä sen verran pienemmät juhlat että omat rahasi riittävät ajokotin ym. menojen maksuun.
Odottaa muiden maksavan sinun menosi, käyttäen "häitä " tekosyynä, on tosi alentavaa. - naikkari
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21742-lahjalistat-nettiin/
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21235-g-mitä-ja-miten-toivottu-häälahjaksi/ - rakastaakolistamiest
Jospa keskittyisit rakastamaan
miestäsi. - huh näitä kerjuu...
Älkää alkako munaamaan itseänne millään lahjalistoilla ja muilla kerjäyksillä. Pitäkää sellaiset häät, että jaksatte maksaa ne ihan itse ja vieraat antavat lahjoja minkä antavat, ettekä ala niistä valittamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi724979Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1164699- 804183
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak1014097Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa33278Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1223094- 352828
- 282777
- 372752
- 402743