Päätettiin mieheni kanssa vihdoin ja viimein hääpäivämäärä, eli nyt pitää alkaa vain suunnitella ja järjestellä.
Yksi asia mikä jäi mietityttämään on tuo häälahjalistat. Mikä on hyvä ja mikä on huono?
Haluaisimme käyttää sellaista missä vieraat voivat merkitä minkä lahjan on hankkimassa meille ja että olisi sellainen vaihtoehto, että useampi voi valita saman sillä yksi lahjatoiveista tulee olemaan ajokortti minulle (enkä voi odottaa, että kukaan haluaa maksaa yksin 2500€ ajokorttia).
Olisi tietty hyvä jos sen saisi salattua niin, että vain juhlakutsun saaneet voivat käydä katsomassa listaa.
Kiitos jo kaikille vastauksista.
Häälahjalistat?
4
315
Vastaukset
- kutsuvieraskin
Voi Pikku Bride! Säilyttääksesi kasvosi, ole hyvä, kunnioita hääjuhlaasi kutsumiasi vieraita edes sen verran että et ala kerjäämään heiltä!
Järjestä sen verran pienemmät juhlat että omat rahasi riittävät ajokotin ym. menojen maksuun.
Odottaa muiden maksavan sinun menosi, käyttäen "häitä " tekosyynä, on tosi alentavaa. - naikkari
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21742-lahjalistat-nettiin/
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21235-g-mitä-ja-miten-toivottu-häälahjaksi/ - rakastaakolistamiest
Jospa keskittyisit rakastamaan
miestäsi. - huh näitä kerjuu...
Älkää alkako munaamaan itseänne millään lahjalistoilla ja muilla kerjäyksillä. Pitäkää sellaiset häät, että jaksatte maksaa ne ihan itse ja vieraat antavat lahjoja minkä antavat, ettekä ala niistä valittamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741