Päätettiin mieheni kanssa vihdoin ja viimein hääpäivämäärä, eli nyt pitää alkaa vain suunnitella ja järjestellä.
Yksi asia mikä jäi mietityttämään on tuo häälahjalistat. Mikä on hyvä ja mikä on huono?
Haluaisimme käyttää sellaista missä vieraat voivat merkitä minkä lahjan on hankkimassa meille ja että olisi sellainen vaihtoehto, että useampi voi valita saman sillä yksi lahjatoiveista tulee olemaan ajokortti minulle (enkä voi odottaa, että kukaan haluaa maksaa yksin 2500€ ajokorttia).
Olisi tietty hyvä jos sen saisi salattua niin, että vain juhlakutsun saaneet voivat käydä katsomassa listaa.
Kiitos jo kaikille vastauksista.
Häälahjalistat?
4
323
Vastaukset
- kutsuvieraskin
Voi Pikku Bride! Säilyttääksesi kasvosi, ole hyvä, kunnioita hääjuhlaasi kutsumiasi vieraita edes sen verran että et ala kerjäämään heiltä!
Järjestä sen verran pienemmät juhlat että omat rahasi riittävät ajokotin ym. menojen maksuun.
Odottaa muiden maksavan sinun menosi, käyttäen "häitä " tekosyynä, on tosi alentavaa. - naikkari
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21742-lahjalistat-nettiin/
http://www.naimisiin.info/yhteiso/topic/21235-g-mitä-ja-miten-toivottu-häälahjaksi/ - rakastaakolistamiest
Jospa keskittyisit rakastamaan
miestäsi. - huh näitä kerjuu...
Älkää alkako munaamaan itseänne millään lahjalistoilla ja muilla kerjäyksillä. Pitäkää sellaiset häät, että jaksatte maksaa ne ihan itse ja vieraat antavat lahjoja minkä antavat, ettekä ala niistä valittamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124727Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1834469Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1141895- 4031691
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331462Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61179Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3671172- 731087
- 721039
- 92978