Hei!
Olemme lähdössä mieheni kanssa maalis-huhtikuun vaihteessa lomalle, ja koska aikaa viikko ja pieni budjetti niin taitaa olla Kanariansaaret ainoa vaihtoehto. Olen selaillut monia paikkoja siellä mutta en vain osaa päättää. Minne te neuvoisitte meidän lähtevän? Olemme 20-30 vuotiaita, ja toivomme lomalta hiekkarantoja sekä jonkinnäköisiä retkiä. Yökerhot eivät niinkään kiinnosta, kuhan jonkun verran baareja löytyy. Olemme miettineet Teneriffan eteläistä osaa, sekä Fuerteventuraa, joten jos jollain olisi kokemusta näistä nin olisimme hyvin tyytyväisiä! :)
Minne päin Kanariansaaria?
7
378
Vastaukset 7
- Äkkilähtö vaan
Antakaa matkatoimiston päättää, että minne menette, sopiva äkkilähtö Teneriffalle esim. 89€ meno-paluu, sopii pienemmälleki budjetille, siihen sitten omien mieltymysten mukaan vaikka mitä retkiä, vuokraa skootterit.
- Ehdotan
Teneriffan eteläosa on hyvä, retkikohteita saarella riittää. Fuerteventuralla vähemmän mitään näkemistä.
- Kokemusta on
Fuerteventuralla riittää myös näkemistä, vai oletko ollut siellä laput silmillä -"-
- Fuerteventura
- Kokemusta on
aloittajalle suosittelen Fuerteventuraa!
- tietämätön
Heippa ja kiitos kaikille vastauksista! Päädyimme tälläiseen uudempaan kohteeseen eteläisellä Teneriffalla kuin Playa de Fanabe, löytyi halvalla pakettimatka sinne. Toivottavasti lämpöä ja aktiviteetteja riittää! Kellään kokemuksia kyseisestä paikasta?
- la-lomas
Tosi siisti, kiva ja rauhallisempi osa Americasissa. Lyhyt matka keskustaankin. Mutta kaikki palvelut löytyy myös Fanabesta ja edullisemmin. Mukava kävelykatu rantaa pitkin Fanabesta Los Cristianokseen saakka. Olimme myös tuohon aikaan siellä ja oli kiva aurinkoinen loma. Retket saa edullisemmin paikallisilta järjestäjiltä.Oikein hyvää ja aurinkoista lomaa teille. Nyt olemme menossa myös pienellä budjetilla Puerto Ricoon vaihteeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571480Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 65791
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46675
- 52670
- 76576
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568