Paras

sannikee

Osaisiko joku suositella kameraa alle satasella? Toiveina mahdollisimman pieni ja näppärä koko, kuvanlaadusta en osaa sanoa mitään fiksua kun en tunne teknisiä termejä mutta jos saisi suht hyviä lähikuvia kasvoista ja silmistä (meikkiblogia varten) niin olisin tyytyväinen! Esim. kännykän kamerassa 3.2 megapikseliä on vielä liian epätarkka. Tuleekohan noissa kaikissa myös USB-kaapeli mukaan jotta saan siirrettyä kuvat koneelle? Kiitos kaikille avusta!

2

247

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JX700

      Paras on henkimaailman kysymys, ei mikään kamera ole kaikille paras.
      Kelpaisiko Fujifilm FinePix JX700 n. 75 €

    • Canon Ixus 135 mallia saa usein juuri alle satasen. Siinä on vähän kaikkea, mm, kohtuullisen pitkä 8x zoom. Kamerassa on myös WiFi, jolla kuvat voi siirtää langattomasti WiFi-verkossa olevaan tietokoneeseen tai yhteensopivaan puhelimeen.

      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/14441/dkjng/Canon-IXUS-135-digikamera-musta

      Toki kuvat voi siirtää johdellakin tai kortinlukijalla. Ixus 132 on sama kamera ilman WiFi:ä. Sitäkin saa satasella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      161
      1536
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      138
      1208
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      879
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      66
      805
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      717
    6. 52
      700
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      695
    8. 76
      586
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      582
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      578
    Aihe