Mikä Karibian saarista olisi sieltä rauhallisimmasta päästä? Aruba, Curacao, Barbados... vaikuttavat liian "isoilta" keskuksineen. Toki kaikista varmaan löytyy niitä rauhalisia paikkoja. Kokemuksia tuolta suunnalta on Dominikaanisesta ja Play de Carmenista ja nyt idyllinen ja pieni lomakohde haussa. Eritoten kaivataan kirkasta vettä ja löhöilyä, toivun jalkaleikkauksesta ja siksi makoilu loman päätehtävä.
Koh Lanta ja Chang ovat Thaimaassa miellyttäneet ja toki Malediivit. Indonesiassa Gili-saaret ihastuttivat tunnelmallaan. Eli sen tyyppisistä paikoista tykkäämme.
Mikä on rauhallinen saari?
5
427
Vastaukset
- harmaamassa
Ei taida Malediiveille vastinetta ihan helposti Karibian suunnalta löytyä - malediiveilla kun on se 1 hotelli per saari, niin ei vastaavaa rauhaa ihan helpolla löydy - toki Karibiallakin on pikkusaaria, mutta miten lie sitten ne palvelut? - saattaa palveluiden hinta nousta sitten jo filmitähtilukemiin?
- JoXXX
Itse ollaan lähdössä parin viikon päästä Guadeloupelle ja Dominicaan. Nämä pitäisivät juurikin rauhallisemmasta päästä Karibian saarista. Rantakohteena parempi tuo Guadeloupe. Helppo matkustaa Pariisin kautta
- gturk
Grand Turks ainakin on todella rauhallinen, tosin ei siellä rantojen lisäksi juuri muuta ollut. Mutta todella upeat snorklaus mahdollisuudet ja vesi uskomattoman kirkasta jopa karibian mittapuulla.
- sy Snoopy
Suosittelen Dominicaa ja Grenadaa. Kohtuuhintaisia ja rauhallisia. Dominica ehkä hieman köyhempi. Guadeloupella eurot, siis kalliimpi. www.snoopy.fi
- <<<Z<
OIS KIVA LOMAILLA MM DOMNICALLA JA GRENADALLA JA GUODALUPELLA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962082Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121929Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2491404Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724