GALLUPPII VÄHÄ

Ku kualemma kolkuttaa kotonna, ni rupeisittekste kosii vanhoi vihammiähii kamuixenne ? Ku ruppee ollees muut kamut aikas vähisä ?

Mun miiälest tai siis mä ainskii keskittyisi siihe kualevvaa enstex.

Kuis muut ?
1144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tuolha toi yks akka kuolaa vihaamansa miehen perässä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pika kallupi kirjoitti:

Ku kualemma kolkuttaa kotonna, ni rupeisittekste kosii vanhoi vihammiähii kamuixenne ? Ku ruppee ollees muut kamut aikas vähisä ?

Mun miiälest tai siis mä ainskii keskittyisi siihe kualevvaa enstex.

Kuis muut ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu