Kertokaa kokemuksia paljonko teillä on mennyt rahaa ruokaan / pariskunta / 2vko?
Meillä ei sisälly ruokailut hotelliin,kun tykkäämme aina käydä eri ravintoloissa ja katukeittiöissä. Pienellä budjetilla ollaan yleensä pärjätty matkoilla.
Kiitos paljon vastauksista etukäteen :)
Matkabudjetti PLC?
3
322
Vastaukset
- 2+2
Kilistetäänkö maljat koneessa?
- meks14
Meillä meni yht. 1600€/2 henkilöö. Vähemmällä ois selvinny. Syötiin ja juotiin tosi hyvin, eikä halvimmissa paikoissa. Käytiin myös retkillä ja ajeltiin melko paljon taksilla.
- jdia
Ruuan hinnoissa suuria eroja. Esim mun kantapaikasta saa päivän lautasen 30pesolla. Vaikka todella halpaa niin mielestäni playan parhaat tacot. 5th avenuella saa vastaavasta annoksesta maksaa 80-120 pesoa riippuen paikasta. Jos aitoa paikallista ruokaa haluaa niin rohkeasti esim 30th avenuelle ruokailemaan. Tacokojuja löytyy 15th avenue ja benito juarez kulmassa olevasta "puistosta". Samoin esim oluen hinnoissa isoja eroja. 20pesoa pikkupullo ja 50 litran pullo tai vastaavasti näkee jopa 60 pienestä ja yli 100 isosta. Nyrkkisääntönä tääläkin missä on enemmän turisteja ni kalliimpaa on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1182387
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau311494Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.201458- 1291438
- 681253
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3401104- 891005
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56964- 122831
- 82806