Uitko jätealtaassa

Meriuimari

Seurasin neljän viikon aikana Americaksessa uimaallas käyttäytymistä,otin noin tunnin päivässä aurinkoa altaalla,ihmettelin kovasti,kun suuressa kyltissä on kehotus mennä suihkuun ennen altaaseen menoa,näin yhden ihmisen toimivan näin.ihmiset tulee hikisenä kaupungilta ja hyppää lenkkikenkien riisumisen jälkeen suoraan altaaseen,sortsit jalassa.Tai hikeä valuvat ihmiset nousee aurinkovuoteelta ja hyppäävät altaaseen.Keskustelin asiasta allashuoltajan kanssa joka iltaisin putsasi silsa,hiki erite jäämiä altaan pohjasta,kysyin häneltä uisitko itse tuossa,en ikinä hän vastasi,bakteeripitoisuudet ylittyy satakertaisesti suosituksista illalla,joten myrkkyä pitää lisätä moninkertaiset annokset,näin toimii junttikansa.Äly hoi älä jätä!

3

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen meriuimari

      Olisivarmaanpaljon helpompilukeatuotavudatustasi jos kiinnittäisihuomiota lauserakenteisiin ym...

    • Terv,Nouhad

      Anna anteeksi minulle,olen opiskellut suomea vasta 5 vuotta ja se on vaikeaa.Katso onko täällä jotain äidinkielen keskustelua se olisi sinulle kyllä parempi.

      • f k u y t t

        Viisi vuotta olet opiskellut ja noin huonosti yhä suomea kirjoitat. Kyllä ovat menneet hukkaan ne kaikki valtavat panostukset mitä veronmaksajat ovat sinuun uhranneet. Oikein yököttää tuollaiset vetelykset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      140
      5689
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      81
      3237
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      89
      1715
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      123
      1153
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1094
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      55
      982
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      76
      974
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      55
      944
    9. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      845
    10. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      158
      844
    Aihe