isyyttä ei tiedossa adoptio

me3yhdessä

Tyttäreni ei ole nykyisen mieheni lapsi ja tytön oikeasta isästä ei ole tietoa... Voiko mieheni adoptoida tyttäreni ja kuinka kauan siinä mahtaa mennä ja mitä asioita olisi otettava huomioon! Jos jollain on kokemusta tälläisestä olisin enemmän kuin kiitollinen vastauksista!

1

203

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häiden jälkeen

      Meillä samankaltainen tilanne. Tiedän kyllä tyttäreni biologisen isän, mutta erosimme kun olin raskaana, kielsin isyyden eikä biologinen isä ole ollut koskaan kuvioissa. Raskaus aikana tapasin uuden nykyisen avomieheni, ja hän pitää itseään 100% isänä tytöllemme vaikka ei häntä olekaan siittänyt. Rakastaa tyttöään yli kaiken ja haluaisi adoptoida hänet, ja häiden jälkeen otamme selvää miten kaikki onnistuu. Oletteko olleet pitkään naimisissa nykyisen miehesi kanssa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2047
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      27
      1105
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      95
      794
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      131
      790
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      717
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      60
      690
    9. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      672
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      656
    Aihe