pienen budjetin reissu

anjuska

ollaan lähdössä etelä-afrikkaan reissuun. tarkoituksena olis mennä Unkomaassiin? sukeltamaan ja käymään mahdollisesti Krugerissa. Mutta ongelmana on se että rahaa ei saa kulua mahdottomasti. onko kokemuksia halvoista safareista, onko turvallista vuokrata auto vai kannattaako käyttää julkisia välineitä? Sitten olis vielä tarkoitus lentää Mosambikiin ystävän luo, mut se on toinen juttu. KIITOS!

1

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sahelin76

      Terve!

      Toivottavasti sinulla on seuraa matkalla. Yksinäinen nainen?? Saa ympärilleen valtavasti ihmisiä. Varsinkin vaaleat ihmiset ovat sielläpäin erittäin kiinnostuneita. Autoa en kehoittaisi vuokraamaan. (rosvoja liikkuu sielläkin) Liikkuminen "yleisissä" kulkuneuvoissa ei maaksa oikeastaan mitään, mutta matkat sujuvat hitaasti. Varaa matkaasi tarpeeksi aikaa, jolloin stressi vähenee päivämatkojen mahdollisista lyhyyksistä johtuen huomattavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3083
    2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      65
      646
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      593
    4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      551
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      34
      519
    6. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      479
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      475
    8. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      471
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      17
      465
    10. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      460
    Aihe