Kesää odotellessa ja hyviä leirintäalueita tuumaillessa....

Naatiskelija50

Pian strarttaa auto ja viime kesän perusteella voin sanoa että ainakin mennään Kuusamon Juumaan, Sodankylän Orakoskelle, Ristijärven Pirtille ja Uukuniemen Papinniemen leirintäalueelle. Aivan ihania paikkoja. Onko teillä muita suositeltavia paikkoja joihin kannattaa poiketa ?

5

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikkinna

      Kun olet Itä-Suomessa,kannattaa poiketa Lieksasta 30kilometriä Joensuuhun päin
      Vuonislahden Rekiniemeen on rauhallinen paikka ja hyvät uimarannat,Pielisen
      puolella lapsi ystävälliset,matalaa hiekkarantaa pitkästi!

    • rahtari68

      Voin kyllä kompata Naatiskelija50 suositusta Uukuniemen Papinniemestä. Hieno luonnonkaunis hiekkaranta ja vaunun saa aivan rantaan. Itä-Suomesta löytyy toki muitakin mukavia paikkoja. Punkaharjun harjumaisemat ovat myös meidän makuumme.

      • noissa viihtynyt

        Jos käy uukuniemellä, niin kannattaa käydä katsomassa myös Ruokkeen lomakylän upeat hiekkarannat. On siisteyttä ja puhtautta yllin kyllin.
        Saman Puruveden rannalla on myös Maäntyrannan leirintäalue, upeat hiekat.


    • maja2

      Kun olet Lapissa, niin poikkea Lemmenjoella. Lemmenjoki Camping on kauniin Lemmenjoen rannalla. Siellä on mm. vuokrattava rantasauna ja kahvilakin.

      • Mitäs nyt

        Vieläkö se on toiminnassa. Näytti aika kämäseltä viimeeksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      531
      8965
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6170
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5220
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      99
      4361
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1896
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      104
      1412
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      979
    Aihe