kattelin tuossa ebaysta renkaita jääraalle , HIRVEEN HINTASIA. Sitte tuli mieleen jos noihin kesrenkaisiin ruuvais piikit , onnistuisko? autona on siis w123 300d
jäärata renkaat
linttasamppa
3
1060
Vastaukset
- lasse latikainen
Onnistuuhan se, mutta tehoautoihin se pitää pultata läpi renkaan.
Liian pitkä pikki kaatuu pintaan asennettuna. - ajokortti 36 vuotta
Läpipultaten ja sisäkumi. Kestävät vain aikansa, mitä pitempi nasta, sen nopeammin renkaan rengas tohjona. Kannattaisi ehkä mieluummin opetella ajamaan kesärenkailla liukkaalla, siitä olisi hyötyä sitten, kun saat ajokortin ja joudut ajamaan muun liikenteen seassa. Ja siis vähemmän vaaraa muille tielläliikkujille.
- aloittaja24
lueppa tarkkaan , pitäs saaha halvalla renkaat JÄÄRADALLE ,siellä ei ajeta kesärenkailla ps. tarkoitus että kestäisivät yhden talven.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622532Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899757Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507697Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936479SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906196Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m635805Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,565290Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515193HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074539