mV isompi mutta ohmit pienempi

HK
input sensitivity/impedance: 250mV/27k ohms


denon:
Input sensitivity/Input impedance: 200 mV/47 kΩ/kohm
1201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Linjatasojen sisääntuloherkkyyksiä, ovat laadukkaita merkkejä molemmat, joten älä turhaan noita ihmettele, jos sinulla on järjellisen mittaiset liityntäjohdot laitteiden välillä. Laadukkaat laitteet toimivat molemmissa liitynnöissä oikein eivätkä ne vaikuta ääneen.

Erillislaitteet kootaan usein monen erimerkkisen valmistajan vehkeistä, yleensä ne toimivat moitteetta jos eivät silloin noilla sisääntuloherkkyyksillä voidaan ongelmaa kompensoida tai kiertää, mutta tavalliselle harrastajalle sanoisin että molemmat toimii ihan hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten tulkitaan ??? kirjoitti:

HK
input sensitivity/impedance: 250mV/27k ohms


denon:
Input sensitivity/Input impedance: 200 mV/47 kΩ/kohm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu